YÜKSEK SESLE MÜZİK DİNLEME CEZASI DETAYLARI

Yüksek sesle müzik dinleme, yüksek sesle trafikte müzik dinlemenin 2019 yılı cezası ne kadardır? Yüksek ses müzik cezasının maddesi nedir? Yüksek ses müzik dinleme cezası kaç liradır? gibi tüm sorularınıza cevap vereceğiz.YÜKSEK SESLE MÜZİK DİNLEME CEZASI
YÜKSEK SESLE MÜZİK DİNLEME CEZASI

Trafikte aracınızla seyrediyorsunuz ve müziğin keyfine kapılıp; radyonunuzun son sesini açarak trafikte seyretmeniz halinde ve herhangi bir trafik polisine veya normal karakol polisine ya da Fahri Trafik Müfettişi ne denk gelmeniz halinde; sizi o esnada durdurabelirlerse direk ehliyetinize; durduramazlarsa araç tescil plakanıza yüksek wolümlü müzik dinleme cezası yazılır.Yüksek Sesle Müzik Dinlemenin Ceza Maddesi Nedir?


Yüksek sesle müzik dinlemenin 2019 yılı; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu (KTK) madde 72’dir.


Yüksek Sesle Müzik Dinlemenin 2019 Yılı Ceza Miktarı ne Kadardır?


Yüksek wolüm müzik dinlemenin 2019 yılı trafik idari para cezası miktarı 108.00 ( Yüz Sekiz) Türk lirasıdır.


Yüksek Ses Müzik Dinleme Cezası’nın İndirimi Var mıdır?


Yüksek sesle müzik cezasının erken ödeme indirimi vardır. Yüksek ses cezasını; yani madde 72 den yazılan 108.00 TL’lik para cezasını; cezanın size tebliğ edildiği andan itibaren 15 gün içerisinde ödeyebilirseniz; cezanız 81.00 ( Seksen Bir) Türk Lirasına düşecektir.


Yüksek Ses Müzik Cezasının 2019 Yılı Trafik Ceza Puanı Kaç Puandır?


Yüksek sesle müzik dinleme cezasının; 2019 yılı; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre ceza puanı, 10 (on) puandır.

10 ceza puanı sürücü ehliyetinize eklenir. 1 sene içerisinde 100 ceza puanını doldurmanız durumunda; ehliyetinize zabıta görevlilerince 2 aylığına geçici olarak el konulur.

Bu 2 ay süresince ehliyetsiz sürücü durumuna düşersiniz.

Madde 72 Cezasında Aracın Trafikten Men edilir mi?

Madde 72 cezası yani yüksek ses müzik cezasında aracınız trafikten men edilmez. Evraklarınız iptal edilmez; sadece 100 ceza puanını doldurmuşsanız evraklarınıza geçici olarak el kolunur.


Ayrıca aracınızda bulunan ses sistemlerini, yani standart dışı ses sistemi varsa; bu ses sistemi trafik polislerince söktürülür.

İlginizi Çekebilir:PARK CEZASI NE KADAR 2019

Bir cevap yazın