"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yolda Plaka Buldum Ne Yapmalıyım ?

Yolda Plaka Buldum Ne Yapmalıyım? Bu Sorun Olur mu ?Yolda Plaka Buldum Ne Yapmalıyım Aceba? Manisa’da yolda yaya olarak yürürken; İzmir’e kayıtlı olan; 35 ile başlayan 1 adet araç plakası buldum. Yolda bulmuş olduğum araç plakasını nereye teslim etmeliyim? Kayip plaka şu an aracımın bagajında duruyor. Bu suç unsuru yaratır mı ? Teşekkürler… Ali Has / ManisaYolda veya herhangi bir yerde bulmuş olduğunuz ve başka bir araca ait olan plakayı ne yapmanız gerektiğini Medya fatih.com web sitemize sormuşsunuz. Sormuş olduğunuz bu güzel soru için teşekkür ediyoruz.

Araç plakaları herhangi bir nedenden dolayı yolda seyir halindeyken düşebilmektedir.

Yolda bulmuş olduğunuz ve başka bir araca ait olan araç plakalarını; plakayı bulduğunuz yer polis bölgesi ise; 155 polis imdat hattını arayıp; şu yerde, şu mevkide vs.. 1 adet araç plakası buldum. Bu plakayı gelip benden alabilir misiniz demeniz yeterlidir.

Veya; en yakın polis merkezine giderek; bulmuş olduğunuz plakayı teslim edebilir; yolda görmüş olduğunuz trafik veya diğer bir polis ekibine bu kayıp plakayı bulduğunuzu ve teslim almalarını söylemeniz yeterli olacaktır.

Sahte Plaka Cezası 2019
Sahte Plaka Cezası 2019Görevli polislerin bu plakayı sizden alması zorunludur. Biz Bu plakayı almıyoruz deme lüksleri yoktur.


Eğer ki; kayıp plakayı sizden teslim almazlarsa; yine 155 polis imdat hattını arayarak şikayetçi olmanız veya en yakın Cumhuriyet savcısına giderek durumu anlatmanız yeterli olacaktır.


Yine; bulmuş olduğunuz plakanın bulduğu yer Jandarma mıntıkası içerisinde ise; 156 Jandarma hattını arayarak; bulunduğunuz yere Jandarma ekibi çağırabilir ve plakayı o ekibe teslim edebilir veya en yakın Jandarma karakoluna giderek plakayı teslim edebilirsiniz.


Eğer ki; o anda hiçbir Jandarma veya polis kuvvetine ulaşacak durumunuz yoksa; plakayı aracınızın bagajına koyarak; evinize veya şehir merkezine gittiğinizde; görmüş olduğunuz bir Jandarma veya polis ekibine bu plakayı teslim edebilir ya da bulunduğunuz yere Jandarma veya polis görevlisinin çağırarak plakayı teslim edebilirsiniz.


Araç plakasının araç bagajında durması aracınızın bir trafik çevirmesine denk geldiğinde ve araç araması yapıldığında küçük bir sorun yaşamanıza neden olabilir. Araç bagajında hem ön hem arka plaka olması halinde büyük sorun yaşarsınız tek plaka olması halinde ise durumu anlatmanız durumunda sizi anlayışla karşılayacak ve bu kayıp plakayı sizden teslim alacaklardır.

İlk Yorumu Siz Yapın