Yıldız Kenter Vasiyeti

Yıldız Kenter Vasiyeti Nedir?


Türk tiyatrosundan bir yıldız daha kaydı. Bir süredir evinde tedavi gören Yıldız Kenter; rahatsızlığı artınca İstanbul Amerikan Üniversitesi’nde yoğun bakıma kaldırılmıştı. Devlet sanatçısı ünvanını sahip olan ve bir süredir akciğer rahatsızlığı çeken Yıldız Kenter; kaldırıldığı yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.Peki, Yıldız Kenter kimdir ve kaç yaşında hayata gözlerini yummdu? Şaşırtan vasiyeti neydi? İşte usta oyuncunun vasiyeti?

Yıldız Kenter Vasiyeti
Yıldız Kenter Vasiyeti (Yıldız Kenter Yaklaşık 10 yıl önce vermiş olduğu bir demeçte vasiyetini açıklamıştı.)


11 Ekim 1928 tarihinde İstanbul’da doğan Yıldız Kenter’in asıl adı Ayşe yıldız’dır.91 yaşında hayata gözlerini yuman Yıldız Kenter; 91 yıllık ömrüne pek çok başarı sığdırdı.


Müşfik Kenter ve eşi Şükran Güngör’le birlikte kurduğu Kent Oyuncuları’nda sahneye çıkan tecrübeli oyuncu; sinema oyunculuğu ile 3 defa Altın Portakal ödülüne layık görüldü.

Yıldız Kenter Vasiyeti


Ünlü sanatçı Yıldız Kenter Yaklaşık 10 yıl önce vermiş olduğu bir demeçte vasiyetini açıklamıştı.

Yıldız Kenter Vasiyeti
Yıldız Kenter Vasiyeti


Yıldız Kenter’in ölmeden önceki isteği herkesi şaşkına çevirmişti.

Yıldız Kenter; vasiyetinde mezara gömülmek istemediğini söylemişti. Kendisi ölünce cesedinin yakılmasını istediğini açıklamıştı. Cesedinin yakılmasını isteme sebebini ise şu şekilde Açıklıyordu:

Yıldız Kenter Vasiyeti


” Çok eski yıllarımdan beri cesedimin yakılmasını istiyorum. Çünkü mezarlıkların halini görüyorum.

Medya Fatih Com olarak Rahmetli Yıldız Kenter’e Allah Cc’den rahmet diliyor; kederli ailesine de başsağlığı diliyoruz.

Bu bana acı veriyor. Yol yok, iz yok. Annemin mezarını bulamıyorum. Yıldız Kenter’in bu vasiyetinin yerine getirilip getirilmeyeceği ise merak konusu oldu.
Yıldız Kenter Vasiyeti Gerçekleşecek mi?

Bir cevap yazın