Yıldıran Güz Öldü

Yıldıran Güz Öldü Ünlü Virtiöz Vefat Etti

Yıldıran Güz Öldü ve Hayata Veda EttiYıldıran Güz Öldü haberi; sanat camiasını yasa boğdu. 45 yaşındaki müzisyen kalp krizi sonucu hayata veda etti.


1974 yılında İzmir’de dünyaya gelen Yıldıran Güz; ud çalmayı; Sait Yesmesliler isimli dedesinden öğrenmiştir. Orta öğretimini İzmir’de tamamladı. 17 yaşındayken TRT İzmir radyosunda ud sanatçılığı görevini üstlenmiştir.


Ajda Pekkan, Tarkan,Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Muazzez Abacı, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Hakan Altun, Ata Demirer gibi birçok ünlü isimlerin albüm çalışmalarında ve sahne performanslarında yer almıştır.

Ünlü Ud Sanatçısı; Med Cezir, Renkler ve Sesler, Aşkım adlı 3 adet enstrümantal albümü piyasaya sürmüştür.


45 yaşında kalp krizi sonucu hayata veda eden Yıldıran Güz’ün vefat etmesi sonrasında sanat dünyasından binlerce başsağlığı mesajı geldi ve tweet atıldı. Wn yakın arkadaşı Ata Demirer Instagram hesabından şu mesajı paylaştı:


” Her ölüm zamansızdır ama bu çok çok ani oldu maalesef. Seni çok özleyeceğiz kardeşim Yıldıran Güz… Nurlar içinde uyu Allah ailene sabır versin hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Ata Demirer Paylastı


Medya Fatih olarak; 45 yaşında hayata veda eden ünlü ud virtiözü Yıldıran Güz’e Allah cc’den rahmet; kederli ailesine sabır ve sağlık diliyoruz.

Yıldıran Güz Öldü
Yıldıran Güz Öldü

Bir cevap yazın: