YHT Seferleri 28 Mayıs 2020 de Başlıyor. Bilet Paranız Yanabilir

YHT Seferleri 28 Mayıs 2020 de Başlıyor. Bilet Paranız Yanabilir

YHT Seferleri Başlıyor.


YHT Seferleri Haberi- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; tüm dünyayı etkisi altına alan Çin Halk Cumhuriyeti’nden dünyaya yayılan yeni tip Covid-19 salgınının kontrol altına alınmasından sonra; yüksek hızlı tren seferlerine 28 Mayıs 2020 tarihinde başlanacağını duyurdu.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu;  Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 seferimiz 28 Mayıs 2020 gününden itibaren başlayacak dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu


YHT BİLETLERİ DETAYLARI


● Yüksek hızlı tren bilet satışlarına 25 Mayıs 2020 günü ( Ramazan Bayramı’nın ikinci günü) başlanacak.

● Yüksek hızlı tren biletlerini vatandaşlarımız temassız olarak; mobil uygulama/internet sitesinden ya da gişelerden  temin edebilecekler.

● Bilet gişelerinden ve bilet acentelerinden yüksek hızlı tren biletleri satın alınamayacak, satılamayacak. Sağlık Bakanlığı bilişim sistemleri üzerinden HES kodu alabilen vatandaşlara bilet satışı yapılacak.

https://youtu.be/i9p3I1KB6Bs


● Yüksek hızlı tren ulaşımında%50 yolcu kapasitesine uyulacak; yolcular bir koltuk boş kalmak kaydı ile çaprazlama oturtulacak.

● 20 yaş altı vatandaşlara ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yüksek hızlı tren biletleri satılmayacak; kısıtlama altında olanlar yüksek hızlı tren biletlerini alamayacaklar.

● Yüksek hızlı tren ulaşımında tren içinde ve tren garında; vatandaşların sosyal mesafeyi korumaları yönünde sık sık anons yapılacak.


● Yolculuk esnasında Covid-19 şüphesi Taşıyan vatandaşlar hemen izole altına alınacak.

● 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların seyehat etmeleri için; ilgili makamlardan onaylı Seyahat İzin Belgesi zorunlu olacak.
YHT Kontrol sırasında” Seyahat İzin Belgesi”ni ibraz edemeyenlerin seyahatleri iptal edilecek ve bilet ücretleri iade edilmeyecek.

● Tren içi ve tren garında sık sık dezenfektan çalışmaları yapılacak; tren içerisindeki hosteslerin ilkyardım çantalarında Maske ve eldiven bulunacak.

● yüksek hızlı trenin her vagonunda en arka koltuklarının kovid-19 şüphesi taşıyan kişilere ayrılacağını ve Covid-19 şüphesi taşıyan kişilerin o koltuklarda izole altına alınacağını duyurdu.

YHT Seferleri
YHT Seferleri

Bir cevap yazın