Yaya Trafik Cezası Ödeme Nedir? Yaya Trafik Cezası Ödeme Yöntemi, Yaya Trafik Cezası Ödeme Noktası, Yaya Trafik Cezası Ödeme İndirimi Var mı? Vb..


Yayalar İçin Trafik Cezası Ödeme Detayları


Karayolunda seyir halindeki araçlara park halindeki araçlara trafik cezası yazılar bildiği gibi yayalara da trafik cezaları uygulanabilmektedir.


Yayalarda trafiğin unsuru olduğu için ve Trafik kurallarına uymaları gerektiği için; 2918 sayılı Karayolları trafik kanunu ceza maddelerine tabidir.


Yayalara trafik cezası nasıl yazılır?


Yayaların araçlar gibi plakaları olmamasına rağmen, trafik cezası uygulanabilmektedir.

Yaya Trafik Cezası Ödeme
Yaya Trafik Cezası Ödeme


Örneğin; kırmızı ışıkta beklemeyerek; kırmızı ışıkta geçmeniz halinde; kavşaktaki trafik polisi sizi durdurarak kimlik belgenizi isteyerek, kırmızı ışık cezası olan 235 Türk lirasını; Türkiye Cumhuriyeti (TC no) vatandaşlık numaranıza yazar.


Peki; yazılan cezayı nasıl ödeyebilirim?


Yayalara yazılan trafik cezalarını ödeme yöntemi; araçlara yazılan Trafik cezalarının ödenme yöntemi ile aynıdır.Yani; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranıza yazılan trafik cezasını; banka şubelerinden, bankaların ATM lerinden, bankaların internet şubelerinden, bankaların mobil şubelerinden, Vergi dairelerinden, vergi dairesinin online ödeme sayfasından, PTT şubelerinden ve e-devlet üzerinden ödeyebilirsiniz.


Kaç gün içinde bu cezayı ödersem; tafik cezası İndirime girer?


Ceza’nın size tebliğ edildiği günden itibaren 15 gün içinde bu cezayı öderseniz ceza 1/4 oranında indirime gider. Yani %25 indirimli ödersiniz.Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir. Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

İlginizi Çekebilir: Trafik Cezası Taksitlendirme 2019

Bir cevap yazın