Varex egzoz cezası 2021
Spread the love

Honda Civic marka otomobilime Varex egzoz taktırmayı düşünüyorum. Varex egzoz un 2021 yılındaki trafik ceza tutarı nedir? Varex egzoz abartı egzoz sınıfına mı girer ?Varex egzoz taktırmak yasak mıdır? Teşekkürler Selami Yıldız/ Nevşehir

Otomobil tutkunlarının en çok hayranlık duyduğu konulardan bir tanesi de abart egzoz sevdasıdır. Araç egzozundan farklı sesler çıkartmayı seçmektedirler.

Sizin hoşunuza giden bu durum; başkalarına rahatsızlık verdiği için doğru değildir ve abart egzoz kullanımı 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve trafik yönetmeliğince yasaklanmıştır.

Araçlarında; Varex egzoz, Tiger egzoz, ıslık egzoz, vanalı egzoz, kumandalı egzoz gibi standart dışı egzoz kullanan araç sahiplerine veya araç sürücülerine 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 32/3’den işlem yapılır.

KTK madde 32/3 nedir diye merak ediyorsanız; 32/3: Aracınıza standart dışı Abart egzoz, yüksek ses çıkartan egzoz taktırmanın trafik ceza maddesidir.

Varex egzoz kullanmanın 2021 yılındaki trafik ceza miktarı 1339 Türk lirasıdır. 1339 Türk Lirası Varex egzoz cezasını; bu trafik cezasının tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde ödemeniz durumunda; 1339 Türk lirası olan Varex egzoz kullanım cezası 1/4 oranında İndirime gider ve 1004.25 Türk lirasına düşer.

Varex egzoz kullanan araç sürücüsüne 1339 Türk Lirası trafik cezası yazılırken; sürücünün aracı, sistem üzerinden trafikten men edilir. Araç sürücüsüne 7 gün idari izin verilir. Araç; çekici üzerinde araç sahibine veya araç sürücüsüne teslim edilir. Görevli trafik zabıtasının vermiş olduğu bu 7 günlük süre içerisinde aracınızdaki Varex egzoz söktürmeniz ve orijinal bir egzoz takdırmanız gerekir.

Varex egzoz kullanmanın trafik ceza puanı bulunmamaktadır. Madde 32/3’ün trafik ceza puanı yoktur. Araç sürücüsünün ehliyetine herhangi bir ceza puanı uygulanmaz.

Aracınızın çekici üzerinde teslim edilmemesi ve 1339 Türk Lirası trafik cezası ile karşı karşıya kalmamanız için Abart egzoz kullanmayı Kesinlikle düşünmemenizi tavsiye ederiz.

Abart egzoz kullanmak, size büyük bir zevk verebilir. Fakat çevredeki vatandaşlar; sizden çok rahatsızlık duyacak ve kulaklarınızı çınlatacaklardır.

Varex egzoz cezası 2021
Varex egzoz cezası 2021

Bir cevap yazın