Traktörde Reflektör Zorunlu mu ? Traktörde Reflektör Zorunlu mu ki? 2019 Yılı Traktörde Reflektör Zorunlu mudur?


Traktörde Reflektör Zorunlu mu Detayları.Hüseyin TAHTA; soruyor: Yavv, Traktörde Reflektör Zorunlu mu ? Biz sadece tarlaya gidip geliyoruz ama bu reflektör bize gerekli mi ki?Medya Fatih Cevaplıyor:

Öncelikle; bu değerli sorunuz için çok teşekkür ederim Hüseyin Bey. Sormuş olduğunuz soru sıradan bir soru değil.

Farklı bir soru olmuş; o bakımdan bu konuyu merak eden insanlar için; aydınlatıcı bir soru olmuş.Traktör bir tarım aleti, bir tarım aracı olmasına rağmen; karayolunu kullandığı için; yani sadece tarlada bu araç çalışmadığı için; sonuçta ürünlerinizi toplarken, karayolunu kullanıyorsunuz.

Traktörde Reflektör Zorunlu mu
Traktörde Reflektör Zorunlu muTarlaya giderken, tarladan gelirken, evinize giderken, traktörler karayoluna 1 metre dahi çıksanız; karayolunu 1 metre dahi kullansanız bile; traktörlerde reflektör bulundurmak zorunlusunuz.Çünkü; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 31/1 A maddesi karayolunu kullanan trafik araçlarının reflektör bulundurma zorunluluğu içeriyor.


Eğer ki; traktör de reflektör yoksa; 31/1 a maddesinden 108 Türk Lirası ceza yersiniz.

2012’DEKİ DEĞİŞİKLİK


Traktör; sizin adınıza kayıtlı değilse; traktörün sahibine de 108 Türk Lirası ceza yazılır. Toplam; 216 Türk Lirası ceza yeme ihtimaliniz ortaya çıkabilir.


Ayrıca 2012 yılında yapılan bir değişiklikle traktörler de; yanıp sönen ve dönme özelliği bulunan sarı Işıklı flaşör, römorkların arkasında 2 adet uyarı levhası (Flasörlü Üçgen Isareti) ve 10 santimetre genişliğinde sarı şeritlerin olması zorunludur.


Media Fatih olarak; Hüseyin Bey’in sormuş olduğu şu soruya: Traktörde Reflektör Şart mı ?

Allah-ü Teala’nın izniyle yanıt verdiğimiz için hamd eder; hayırlı günler dileriz.

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz  İlginizi Çekebilir:23/4 Trafik Cezası

Bir cevap yazın