Araç Trafik Setinde Olması Gerekenler 2019, Kamyon Trafik Setinde Olması Gerekenler 2019, Kamyonet Trafik Setinde Olması Gerekenler 2019 vb..

Trafik Setinde Olması Gerekenler 2019 Detayları


Karayolunda motosiklet ve bisiklet haricindeki tüm karayolu hastalarında zorunlu bulunması gereken trafik aletleri nelerdir?


Araç trafik seti şu araçlar için geçerlidir. Kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs, otomobil, çekici, tır, lastik tekerlekli traktör.


Trafik Setinde Olması Gerekenler 2019 Yılı İçin Geçerli Olan Malzemeler Şunlardır:


1- yangın söndürme tüpü

2- çeki halatı

3- 2 adet üçgen reflektör

4- ilk yardım çantası

5- stepne

Trafik Setinde Olması Gerekenler 2019
Trafik Setinde Olması Gerekenler 2019


6- kriko

7- bijon anahtarı

8- seyyar lamba

9- kamyon ve çekiciler için geçerli olan takoz.


10- akü şarj kablosu (bu zorunlu değildir) aracınızla bulunması faydanızadır.Bu yukarıda saymış olduğum trafik aletlerinin bir tanesinin aracınızda bulunmaması; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 31/1A maddesine göre kabahattir.


Bu kabahatin 2019 yılındaki ceza miktarı 108 Türk lirasıdır.Ayrıca; aracın sahibi siz değilseniz; aracın sahibi farklı bir kişi ise; aracın sahibine de 108 Türk Lirası ceza yazılır.


Yani; hem sürücüye; hem aracın sahibine 108 Türk Lirası ceza yazılır. Araç sahibi ile sürücü aynı kişi ise tek ceza yazılır.

Media Fatih olarak Google’da aramış olduğunuz: “Trafik setinde olması gerekenler” isimli kelimeye cevap verdiğiniz için; Cenabı hakka hamd eder; sizlere ve değerli ailenize hayırlı bir ömür dileriz.

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

İlginizi Çekebilir: Yangın Tüpü Cezası 2019

Bir cevap yazın