Trafik Polisinden Kaçmanın Cezası 2019 Detayları…


Aracınızla karayolunda seyir halindeyken hemen yolun ilerisindeki trafik çevirme noktasından kaçmanın 2019 yılı ceza miktarı ne kadardır? Trafik polisinden kaçmanın cezası nedir? Trafik polisinden kaçmanın cezası kaç Türk lirasına mal olur? Trafik polisinden kaçmanın cezası ve cezai müeyyideleri nelerdir? R üm merak ettiklerinizi Medya Fatih olarak cevaplamaya çalışacağız.Trafik Polisinden Kaçmanın Ceza Maddesi Nedir?

Trafik polisinden kaçmanın ceza maddesi 47/1A maddesidir.


Ayrıca sizi kovalayan trafik ekibinin size yazacağı ceza 47 1 A maddesinin dışında şu maddelerde ekstra olarak eklenebilir.

46/2C ve 47/1B maddelerinden de size kaçma trafik polisinden kaçmanın cezası yazılabilir toplam 3 maddeden ceza yiyebilirsiniz.


Bu cezalar; sizi kovalayan trafik ekibi ne göre değişir. Bir trafik ekibi tek ceza yazabilirken; farklı bir ekip ise; size iki (2) cezayı uygun görebilir veya 3 cezayı size uygun görebilir ekibin takdirine kalmış bir durumdur.

3 ceza maddesine kadar; trafik polisinden kaçma hareketinin cezasını kesebilirler.


47/1 A Nedir?

Bu ceza maddesi 2918 sayılı Karayolları trafik kanunu maddesi Bu maddenin açılımı ise şu şekildedir: Görevli trafik polisinin, görevli polisin veya görevli zabıta kuvvetinin; uyarı, işaret8, ikaz ve talimatlarına uymama cezasıdır.


47/1A Ceza Maddesi Kaç TL’dir?

47/1A Maddesinin; 2019 yılı fiyatı 235 Türk lirasıdır.

Trafik Polisinden Kaçmanın Cezası
Trafik Polisinden Kaçmanın Cezası47/1B Nedir?

47/1B trafik cezası; görevli trafik polisinden kaçarken; kırmızı ışık kuralını çiğnemeninizdir. Kırmızı ışıkta; aracınızla geçmenize yazılan cezadır.47/1B Trafik Cezası Kaç TL’dir?

47/1B trafik cezasının 2019 yılı için geçerli olan fiyat miktarı 235 Türk lirasıdır.


46/2C Nedir ki?

46/2C trafik cezası; Trafikte araç kullanırken; trafiği tehlikeye düşürme hareketine yazılan cezadır.


46/2C Trafik Cezası ne Kadardır?

46/2 C trafik cezasının; 2019 yılı ceza miktarları 108 Türk lirasıdır.


Yukarıdaki tüm maddelerden ceza yemeğiniz halinde 2019 yılı için ; Trafik Polisinden Kaçmanın Cezası toplam yiyeceğiniz ceza miktarını toplarsak; 585 Türk Lirası ya da 600 Türk Lirası gibi bir mevlaya denk gelecektir.


Trafik Polisinden Kaçmanın Cezasının yaptırımları sadece trafik cezası mıdır?


Trafik Polisinden Kaçmanın Cezası’nın yaptırımları; sadece bu cezalardan veya buna benzer trafik cezalarından araç plakanıza ceza yemeğinizdir.Eğer ki; trafik polisi veya görevli bir polis sizi yakalarsa; ve sizden şikayetçi olursa veya farklı bir suç işlerseniz adli olarak da işlem görürsünüz.


Görevli polisten kaçmamanızı Trafik kurallarına riayet etmenizi, sizin çıkarınız a olduğu için medya Fatih olarak rica ediyor hayırlı günler diliyoruz.


Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

47-1A Trafik CezasıBir cevap yazın