Trafik Polisi Prim Alıyor mu ?

Trafik Polisi Prim Alıyor mu ?Trafik Polisi Prim Alıyor mu ? Kulağıma gelen bilgilere göre trafik polisleri kestikleri ceza başına %10 prim alıyorlarmış. Polislerin o aldıkları prim helal mi? Trafik polisleri neden prim alıyor? Cevaplarsanız teşekkür ederim? Zeynep Elmas -SamsunGörevli trafik polisleri yazılan trafik cezası başına %10 prim alıyor mu diye sormuşsunuz; trafik polislerinin ceza başına %10 prim alması helal mi diye sormuşsunuz; bu prim Tabii ki de helaldir.? Çünkü trafik polisleri; yazdıkları trafik cezası başına herhangi bir prim almamaktadır.


Bazı Kamu görevlilerinin almış oldukları; prim, döner sermaye, gıda yardımı, giyim yardımı gibi imkanlardan emniyet teşkilatına dahil olan polisler ve trafik polisleri; bu gibi imkanlardan malesefki yararlanamamaktadır.


Trafik polislerinin ceza başına %10 prim alma haberi; prim veriliyor duyumu tamamen uydurma ve saçma sapan bir asparagas haberdir.

Görevli trafik polisleri ve diğer polisler; 365 gün evlerine hiç gitmese, bu polisler, 365 gün bir fiil çalışsa bile; maaşın da bir (1) kuruş bile artış olmamakta ve diğer memurlara ve kamu görevlilerine verilen “saat başı fazla mesai ücreti alma hakkı” da yenilmektedir. Ortalama olarak günlük 12 saat, haftalık ise 72 saat çalışmak zorunda kalan polise, aylık fazla çalışma ücreti olarak 586.95 TL gibi sabit bir ücret ödenmektedir. ( 586.95 TL diğer memurların 3-4 saattlik fazla mesai ücretidir.)

16 Yıllık Polisin Aldığı Fazla Mesai Sabit Ücretidir.

Polis haricindeki diğer memurlar ortalama olarak haflalık 40 saat mesai yaparken; polis; eğerki; maç, konser, miting, toplumsal olay, vb. gibi durumlarda olmazsa; haftalık olarak 72 saat mesai yapmaktadır.

Maç, konser, mting vb. durumlarda ise bu 72 saatlik normal mesai saati; belki 100 saate çıkmaktadır. Kısacası; 1 polis memuru veya polis amiri, devletin 1 memurunun çalıştığı saatin tam 2 katı mesai harcayarak çalışmaktadır.


Trafik Polisi Çuvalla Prim Alıyor mu?Bir trafik polisini veya emniyet teşkilatına mensup olan herhangi bir polisi; 365 gün bir fiil çalıştırsanız; polisin alacağı maaş sabittir. 586.95 TL Fazla çalışma ücreti reva görülmektedir. 657 sayılı devlet memurları kanununa tâbi olup; 657’deki memurlar gibi özlük hakkı olmayan tek memur sınıfıdır. Yani; polisler ne memur ne de işçidir. Gönüllü personel gibi birşeydir.?


Emniyet Genel Müdürlüğü personeli olan , Trafik polisleri, genel hizmet polisleri, asayiş polisleri, yunuslar, şahinler, özel harekât polisleri, çevik kkuvvet, siber suçlarla mücadele, narkotik, kaçakçılık, toplum polisi, çarşı ve mahalle bekçisi vs….

Emniyet Mensuplarına; 587 TL fazla mesâi ücreti dışında; ne prim alma,ne döner sermaye alma gibi; hiç bir ek ücret yoktur. Ülkesinin bekası için cefakarca hizmet veren Emniyet Teşkilatını; hakkı, hergün yenilen insanlar topluluğu olarak da tanımlaya bilirsiniz.
Özetleyecek olursak; trafik polisleri ve diğer tüm polisler; 1 kuruş prim almamakta ve saat başı fazla mesai ücreti de polislere verilmemektedir.

MedyaFatih.Com’u ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder; size ve değerli ailenize hayırlı ömürler dileriz.

Trafik Polisi Prim Alıyor mu
Trafik Polisi Prim Alıyor mu

Bir cevap yazın