Trafik Kazalarında Zamanaşımı Süresi

Trafik kazalarında zamanaşımı süresi nedir? Trafik kazalarında zamanaşımı süresi var mıdır? Vb..Trafik Kazalarında Zamanaşımı Süresi DetaylarıHayatın akışı içerisinde herhangi bir trafik kazasına karışmanın halinde bu kazada zamanaşımı süresi var mıdır ?


Trafik kazalarında zamanaşımı süresi varsa kaç gündür tüm merak ettiğiniz bu soruları Medya Fatih olarak Allah’ın izniyle inşallah cevap vereceğiz.

Trafik kazalarında zamanaşımı süreleri maddi hasarlı kazalar ve yaralamalı ölümlü kazalar olmak üzere ikiye ( 2) ayrılmaktadır.1- Maddi Hasarlı Trafik Kazalarında
Zamanaşımı Süresi Ne Kadardır?


Hayatın olağan akışı içerisinde herhangi bir maddi hasarlı kazaya karışma nız durumunda tutulan kaza tutanağının zamanaşımı süresi 2 yıldır.2 yıl içerisinde maddi hasarlı kazada ki bu hakkınızı arayabilirsiniz ve alabilirsiniz.

Trafik Kazalarında Zamanaşımı Süresi
Trafik Kazalarında Zamanaşımı Süresi


Ayriyeten; bu iki (2) yılı engelleyecek geçerli bir sebebin olması durumunda ise; bu süre 10 yıla kadar çıkmaktadır.


2- Yaralanmalı ve Ölümlü Trafik Kazaları Zaman Aşımı Süresi Ne Kadardır?


A- Yaralanmalı Kaza Zaman Aşımı Süresi

Günlük yaşamda insanların başına her türlü bela ve kaza gelmektedir. Eğer ki hayatın akışı içerisinde yaralanmalı bir kazaya karışmanız durumunda; başınıza böyle bir kaza gelmesi durumunda; kaza da tutulan kaza raporunun zamanaşımı süresi 8 Yıldır.


B- Ölümlü Trafik Kazası Zaman Aşımı Süresi

Günlük hayatta başınıza ölümlü bir kaza gelmesi durumunda veya ölümlü kazaya karışmanız halinde; kazada tutulan kaza raporunun zamanaşımı süresi 15 yıldır.


15 yıl geriye dönük olarak hakkınızı arayabilirsiniz.Kazalardaki zamanaşımı süreleri dolduktan sonra herhangi bir başvuru yapsanız bile başvurunuz kabul edilmeyecektir. Zamanaşımı süreleri geçirilmeden hak aranmalıdır.

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

Ilginizi Çekebilir:23-3A1 Trafik Cezası

Bir cevap yazın