Trafik Cezası TaksitlendirmeTrafik cezası taksitlendirme nedir? Trafik cezası taksitlendirme nasıl yapılır? Trafik cezası taksitlendirme şartları nelerdir? Trafik cezasını herkes taksitlendirebilir mi? Trafik cezaları taksitlendirme konuları ile ilgili tüm ayrıntılar…


Trafik cezalarını taksitlendirme konusu; ;arabası, yani bir aracı olan tüm vatandaşları ilgilendirmektedir.Karayolunda aracımızı sürerken, aracımızı Yolun kenarına park ederken ve aracımızla trafikte her türlü şart ve şekillerde yolumuza devam ederken; trafik cezası ile maalesef karşı karşıya kalabilmekteyiz.


Bu ve bunun gibi durumlarda; çoğu zaman vatandaşlarımızın maddi durumu bu cezayı ödemeye yeterli olmuyor, ödeme dengesi bozulan vatandaşımız taksitlendirme imkanından yararlanabilir mi?


Trafik cezalarını takside böldürme imkanından nasıl yararlanacak ? İşte; trafik cezalarını taksitlendirme yöntemi tüm detaylarıyla Medya Fatih’te.


Örneğin 2018 Türk Lirası Ehliyetsiz araç kullanma trafik idari para cezası yediniz; ve bu 2018 Türk Lirası trafik idari yaptırım para cezasını peşin ödemeye gücünüz yetmiyorsa trafik cezası taksitlendirme imkanından yararlanabilirsiniz.

Trafik Cezası Taksitlendirme
Trafik Cezası Taksitlendirme


Trafik cezasını takside böldürme imkanından; tüm vatandaşlarımız dilerlerse yararlanabilirler.Trafik cezası taksitlendirmede son başvuru süresi gündür?


Trafik cezasını taksitlendire bilmeniz için bu cezanın size tebliğ edildiği tarihten itibaren 30 gün (1Ay) içerisinde bağlı bulunduğunuz vergi dairesine başvuruda bulunmanız gereklidir.


Trafik cezası; kaç taksite bölünür?


Trafik cezalarını takside böldürme isteğiniz 4 eşit taksite bölünür.Trafik cezasının ilk taksidini peşin yatırmanız gereklidir.

Daha sonraki 3 taksit ise; bir (1) yıla yayılarak; geri kalan 3 taksidin de gününde ödenmesi gerekir.


Gününde ödenmeyen taksit ve sonraki taksitler; toplu olarak tek seferde istenir.

Siz değerli ziyaretçilerimizin bu yazımızı okuduktan sonra; trafik cezasını taksitli ödeme ile ilgili herhangi bir sorunu İnşallah kalmamıştır.

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümüen soru sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sis Farı Cezası İtiraz 2019

Bir cevap yazın