Tiger Egzoz Cezası 2022

Tiger Egzoz Cezası 2022

Tiger Egzoz Cezası Var mı ?Tiger Egzoz Cezası var mıdır ?Motosikletime Tiğer egzoz taksam; 2022 yılı için ne kadar trafik cezası yazılır? Tiger egzoz yasal değil midir? Tiger egzoz cezası nedir ? Samet Ay- İstanbul
Motorsiklet sürücüleri; motosikletlerinin egzozunu orjinal halin dışında farklı bir egzozla kullanmamalıdır. Motosiklet üreten firmalar; motosikleti üretirken belli şartlara göre belli koşullara göre üretmekte ve her şeyini bu yasal standartlara uygun olarak üretmektedirler.

Motorsikletinize; Tiger egzoz takmak istiyorsanız; 2022 yılına ait olan aşağıdaki trafik cezası yaptırımlarını da katlanmak durumunda kalırsınız.


2022’ye yılı Tiger egzoz cezası; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 32/3’ten yazılır.


Tiger egzoz cezasının 2022 yılı ceza miktarları 1823 Türk Lirasıdır. Tiğer egzoz, Abart egzoz sınıfına girer ve abartı egzozdan ceza yazılır.

Tiger Abart Egzoz


Tiger egzoz kullanma cezasını; cezasının tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde öderseniz ceza 1/4 oranında İndirime gider. 1823 Türk Lirasından 1367.25 Türk Lirasına düşer. Tiger egzoz cezasını erken ödeme indirimi avantajınız 455.75 Türk lirasıdır.

Tiğer Eğzoz Motosiklet Bağlama


Tiger egzoz cezasında motosikletiniz trafikten men edilir. Görevli trafik zabıtası tarafından 7 gün idari izin verilerek motosiklet çekici üzerinde size teslim edilir.

Görevli trafik zabıtasının vermiş olduğu 7 günlük idari izin müddetince motosiklet elinizdeki Tiger egzozu sökmeniz ve orijinal egzozunu takmanız gerekir.

7 günlük idari izin boyunca motosikletinizdeki Tiger egzozu sökmeniz durumund; ikinci bir trafik çevirmesine denk geldiğinizde; bu sefer de motosikletiniz trafikten men edilecek ve size idari izin verilmeyecektir. Motosiklet çekici üzerinde yediemin otoparkına gönderilecektir.


Tiger egzoz kullanma trafik cezasının ceza puanı bulunmamaktadır. Ehliyetinizi ceza puanı işlenmez.

Tiger Egzoz Cezası
Tiger Egzoz Cezası

Bir cevap yazın