Taktik 5 3 2 Score Match

Taktik 5 3 2 Score Match Futbol Video Oyunu.


En iyi Taktik 5 3 2 Score Match taktiği nedir? Taktik 5 3 2 Score Match Taktiği saha dizilişleri nedir? Taktik 5 3 2 Score Match Özel oyuncular nerde oynar?

Taktik 5 3 2 Score Match
Taktik 5 3 2 Score Match FT Games


Taktik 5 3 2 Score Match Taktiği Nedir?


Score Match Video Futbol Oyununun en iyi taktik dizilimidir. Bu taktikle oynamaya alışan Score Match Video Futbol Oyunu Sevenler; bir daha 5-3-2 defansif dizilişi bırakamayacaklardır.


Büyülü bir sistem olan 5- 3- 2 sistemi; hem defansif hem de ofansif bir sistemdir.

Best Taktik 5 3 2 Score Match


Peki; 5-3-2 sistemi nasıl oynanır?


5-3-2 sistemi; 3 farklı şekilde oynanabilir. Bu şekiller sizin zevkinize kalmıştır.


1. Şekil 5- 3-2 Oyun Sistemi:


Bu şekildeki sistem klasik sistem olan; defans; kısa ve hızlı oyunculardan kurulu ( İşgalci, Kaşif,Casus gibi), orta sahada tek pas yapan oyuncuların bulunduğu ( Yapımcı,Muhafız,Sinsi,Komutan,Koruyucu,Çekiç gibj) oyunculardan kurulu olan; Forvette ise; 1 uzun ( Çekiç,Komutan,Dekiç,Buldozer) gibi; 1 de Hızlı Kısa oyuncunun bulunduğu sistemdir.


5-3-2’de can alıcı yerler defansın sağ ve sol kanat oyuncularıdır. Bu iki oyuncu mutlaka ki top kontrolü yüksek olan, topla çalıma gitmeyen, tek pas yapan oyuncular olmalıdır.

Defansın sağında ve defansın solunda Şu oyuncular süper oynar:

Taktik 5 3 2 Score Match
Taktik 5 3 2 Score Match (Forvette en etkili uzun komutan’dır. Ceza sahanın en geri yan kenarından düzgün yapılan bir ortaya bile kafa vurmaktadır)


1. Muhafız
2. Yapımcı
3. Koruyucu
4. Büyücü✔
5. Buldozer
Bu 5 oyuncudan hangisi daha iyi oynar derseniz bence Büyücü’dür. Büyücü defansın sağında ve solunda dehset faydalı işler yapıyor. Süper teknik ve süper orta kesiyor.


Ayrıca; büyücü bu iki yerde çok topla oynamıyor. Görev adamlığına bürünüyor.

Buldozer forvet olmasına rağmen defansın sağında veya solunda mükemmel oynuyor.Top kaybı minimum düzeyde.

Neyse Taktik 5 3 2 Score Match defansa bu 5 oyuncudan farklı bir oyuncu koyarsanız düşük verim alırsınız.

Taktik 5 3 2 Score MatchOrtasahada takım kadronuzdaki futbolculara göre kurabilirsiniz. Tavsiyemiz” Muhafız,Yapımcı,Koruyucu,Komutan ve Çekiç” Ortasahada kesinlikle şu oyuncuları oynatmayın ( Casus,Tehlike,Hız Ustası,Kaşif) bu oyuncular topla oynamayı seviyor bu da top kaybı anlamına gelir ve sistem işlemez.

Forvet’de en az 1 hızlı topçu şarttır. Tavsiyemiz İşgalci tipi oyuncudur. Hız ustasınıda oynatabilirsiniz. İşgalci daha faydalı sonuç verdiğinden işgalci kullanın derim.

Diğer Forvet ise mutlaka kafa toplarında etkili olan uzun isimlerden oluşmalıdır.” Çekiç, Komutan, Koruyucu, Tehlike ve Buldozer.

Taktik 5 3 2 Score Match (Bu 3 adet oyun şekli 5-3-2’li sistemlerde olmazsa olmazı ” 5’li defansın sağı ve soludur.Bu oyuncular mutlaka tek pas yapan oyunculardan kurulmalıdır.)


Forvette en etkili uzun komutan’dır. Ceza sahanın en geri yan kenarından düzgün yapılan bir ortaya bile kafa vurmaktadır.

Score Match Video Futbol Oyununun en son verdiği Matsumoto ( Buldozer) oyuncusu da Uzun forvette süper iş yapmaktadır. Şu an benim takımımda 6.seviyede olan Matsumoto (6.Seviye boyu 28) 10.Seviyeye geldiginde vaz geçilmez uzun forvet olacaktır.

Matsumoto şuan 6.seviyede 28 boy, 20 hıza sahiptir. Komutan’ın 10.seviyedeki hızı 20 iken; Matsumoto şimdiden 20 hıza ve 28 boya sahip. 10. Seviye Matsumoto büyük ihtimalle 31 hıza, 40 boya sahip olarak çok etkili bir forvet olacaktır.

Taktik 5 3 2 Score Match (3 adet oyun şekli 5-3-2’li sistemlerde olmazsa olmazı ” 5’li defansın sağı ve soludur.Bu oyuncular mutlaka tek pas yapan oyunculardan kurulmalıdır.)2. Şekil 5- 3-2 Oyun Sistemi:


Bu sistem yukarıdaki sistemin tam tersidir.

Defans oyuncuları uzun boylu oyunculardan; Forvetler Hızlı 2 oyuncudan oluştuğu sistemdir.


3. Şekil 5- 3-2 Oyun Sistemi:


Bu oyun sistemi oyun fantezinize göre değişir. Forvette 2 uzun boylu forvetle; Defans Hızlı oyuncularla oynanan sistemdir.

Bu yazımızda ” Taktik 5 3 2 Score Match Video Futbol Oyunu taktiklerinden; Taktik 5 3 2 Score Match taktiğini yazdık.

İlginizi Çekebilir: Score Match Video Futbol Oyunu 3.Özel Oyuncusu Matsumuto Forvet Oyuncusunun Teknik Özellikleri

Bir cevap yazın