Sürücü belgenize ait bir kısıt bulunmamaktadır ne oluyor?

Sürücü belgenize ait bir kısıt bulunmamaktadır ne oluyor?

TRAFİK CEZALARI

Sürücü belgenize ait bir kısıt bulunmamaktadır ne anlama gelmektedir? E-devlet sisteminden sürücü belgesi bilgilerime baktığında; sürücü belgemde herhangi bir kısıt bulunmamaktadır yazmakta; bu ne anlama gelmektedir? Teşekkürler Zeynep Hotar / Van

Sürücü belgesinde herhangi bir kısıt bulunmamasının ne anlama geldiğini web sitemize sorduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz

E-devlet sisteminden sürücü belgesi bilgilerimizi kontrol ettiğimizde sürücü belgesinde herhangi bir kısıtlama yoktur veya sürücü belgesi iptal bilgisi mevcuttur, geçici iptal, daimi iptal veya sürücü belgesinde kısıt kodu mevcut gibi ibareler karşınıza çıkabilir. Bu ibarelerin ne anlama geldiğini merak etmeniz gayet normaldir.

Sürücü belgesinde herhangi bir kısıt kodu yoktur veya bulunmamaktadır yazan vatandaşlarımız hiç üzülmesin ve akıllarına herhangi bir kuşku, şüphe, endişe gelmesin. Kısıt bulunmamaktadırın ne anlama geldiği ise; sürücü belgenizin kullanılabilir olduğu, herhangi bir hak kaybına veya kısıtlamasına maruz kalmadığı, sürücü belgenizin aktif olduğu, sürücü belgenizin sorunsuz olduğu anlamına gelir.

Geçici iptal, daimi iptal veya kısıtlama kodlarına kodlarının uygulanmadığı; sürücü belgenizin kullanılabilir ve aktif olduğu anlamına gelmektedir. Bu sizin için iyi bir haberdir.

E-devlet sistemine baktığınızda bazı sürücü belgelerinde daimi iptal yazabilir. Daimi iptal yazan sürücü belgelerinin kullanılması mümkün değildir.

Ehliyet sahibi kişi ehliyetini trafik suçu işleyerek daimi iptal ettirmiştir. Daimi iptal sebeplerini daha önceki yazılarımızda yazmıştık. Sitemizde aratarak; daimi iptal kollarına bakmanıza da fayda vardır.

Yine; bazı sürücü belgelerinde geçici iptal yazmaktadır. Geçici iptal; daimi iptale göre daha hafif bir yaptırımdır. Geçici iptal yazan ehliyetlerin; belirli sürelerle geçici olarak iptal edildiği anlamına gelir.

Ehliyetlerde yazan kısıt kodları ise; sürücünün hastalığından, sakatlığından dolayı; doktor tarafından uygulanan kısıtlama olaylarıdır. Doktor raporundaki teşhise göre nüfus müdürlükleri bu sürücüye kısıtlama kodu uygulayabilir.

Tekrardan ifade edecek olursak; ehliyetlerinde’ yani sürücü belgelerinde herhangi bir kısıt bulunmamaktadır yazan vatandaşlarımızın; gönlü ferah olsun. Bu yazı; ehliyetinizin hiçbir kısıtlamaya tabi tutulmadığını ve ehliyetinizin kullanılabilir olduğunu göstermektedir.

Sürücü belgenize ait bir kısıt bulunmamaktadır ne oluyor?
Sürücü belgenize ait bir kısıt bulunmamaktadır ne oluyor?

Bir cevap yazın