Supersprint Egzoz Cezası Güncel Trafik Cezaları

Supersprint Egzoz Cezası Güncel Trafik Cezaları

Supersprint Egzoz Cezası 2022


Supersprint Egzoz Cezası ne kadardır? Aracıma performans arttırıcı egzoz taksam ne kadar trafik cezası yerim? Modifiye egzoz, Abart egzoz trafik cezaları 20202 yılında kaç Türk lirasıdır? Teşekkürler. Mehmet Emin Kayıkçı- İstanbulAraca performans arttırıcı, yüksek ses ve gürültü çıkartan bir egzoz taktırmanız halinde; ya da dışarıdan bakıldığında; çok abartılı gözüken bir egzozla trafiğe çıkmanız halinde; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 32 /3’ten işlem yapılır.


2022 yılında performans arttırıcı egzoz cezası, yani Abart egzoz cezası miktarı 1823 Türk lirasıdır.

Modifiye İtalyan Malı Egzoz


Performans arttırıcı, yüksek ses ve gürültü çıkaran egzoz cezası olan 1823 Türk lirasını; ceza’nın tebliğ edildiği tarihten itibaren; 15 gün içerisinde ödenirse 1/4 oranında indirime gidecektir ve 455.25 Türk Lirası indirim yapılacaktır. İndirim sonrası ödeyeceğiniz abart egzoz trafik cezası miktarı ise; 1367. 25 Türk Lirası olacaktır.


Supersprint Egzoz Ceza Puanı Nedir?


Supersprint Egzoz kullanmanın 2022 yılındaki trafik cezası ceza puanı 0 puandır. Herhangi bir ceza puanı; bu cezada (32/3’de) bulunmamaktadır. Sürücünün ehliyetine hiçbir ceza puanı bu ceza’dan dolayı eklenmez.

Abart Egzoz UcuSupersprint Egzoz Araç Bağlama Konusu


Yine 1823 Türk Lirası trafik cezasını ödemekle kalmayıp; aracınız trafikten men edilecek, eğer ilk defa abart egzoz trafik cezası yazılıyorsa; size görevli trafik zabıtası tarafından 7 gün idari izin verilecektir.


7 günlük idari izin müddeti boyunca aracınızdaki ses ve gürültü çıkartan ve dışarıdan bakıldığında çok abartılı gözüken egzozu sökmeniz ve orijinal haline getirmeniz istenecektir.


Eğerki; 7 günlük idari izin müddeti boyunca aracınızda takılı olan performans arttırıcı, gürültü yapan abart egzozu sökmeniniz halinde ve 7 günün sonunda yine ikinci bir trafik çevirmesine denk geldiğinizde; yiyeceğiniz trafik cezası yine 1823 Türk Lirası trafik cezası yazılaaktır.

Yine; aracınız trafikten men edilecek, bu sefer size İzin verilmeyecektir. Araç; çekiciye yüklenerek; Yediemin otoparkına gönderilecektir.

Modifiye Egzoz Ucu
Supersprint Egzoz Cezası
Supersprint Egzoz Cezası

Bir cevap yazın