Suat Cebeci Ebubekir Sifil

Suat Cebeci Ebubekir Sifil Atışması

Suat Cebeci Ebubekir Sifil Atışması Detayları


Yalova Üniversitesi Rektörü Suat Cebeci ile İslami ilimler Fakültesi öğretim üyesi Ebubekir sifil arasında herkesin gözü önünde tartışma yaşandı.

Suat Cebeci Ebubekir Sifil Atışması


Suat Cebeci Ebubekir sifil tartışmasına neden olan gelişme şu şekilde oldu: ” Osmanlı medeniyet Kulübü üyesi olan Ebubekir sifil söz alarak; Yalova Üniversitesi Rektörü Suat Cebeci’nin kulüplere yeterince maddi yardım sağlamadığını söylemesi üzerine; Rektör Suat Cebeci ;Ebubekir sifil’in bu sözüne çok sinirlendi ve şu sözleri sarf etti: Çok hadsiz bir insansın!

Suat Cebeci Ebubekir Sifil
Suat Cebeci Ebubekir Sifil


Yalova Üniversitesi rektörünün; Ebubekir Sifil’e hadsiz bir insansın hakaretinden sonra; Ebubekir Sifil; Rektöre şu cevabı verdi:” insanlarla nasıl bir ilişki kuracağıma karar veremezsiniz” demesi üzerine; Yalova Üniversitesi Rektörü Ebubekir Siifil’in bu sözüne şu sözlerle karşılık verdi:” o zaman haddini bil de konuş ya da Lütfen dışarı çıkın.” dedi.

Suat Cebeci Ebubekir Sifil AtışmasıYaşanan tartışma ile ilgili olarak Ebubekir Sifil Twitter hesabından şu sözlerle konuya değindi.

” Dün bir toplantıda Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci hocayla aramızda geçen tatsız diyalog salondaki bir katılımcı tarafından görüntülü kayda alınıp Twitter’da paylaşılmış.

Suat Cebeci Ebubekir Sifil Atışması


Bunun üzerine  #suatcebeciistifa etiketi ile paylaşımlar yapılmaya başlamış.


Tamamen bilgim ve iradem dışında oluşan ve giderek artan tepkilerin şu an geldiği nokta endişe vericidir. Özellikle kimi paylaşımlarda hakaret içeren ifadelerin yer almasının tasvip ettiğim bir durum olmadığının özellikle bilinmesini isterim.

Suat Cebeci Ebubekir Sifil Atışması

İlginizi Çekebilir: Mavi Jeans Tesettürlü Personel Yasak mı?


Ne yaşanmış olursa olsun bu paylaşımların muhatabı, mensubu bulunduğum üniversitenin rektörüdür ve kendisine yönelik bu tarz ifadelerin kullanıldığını görmek hem kendisi adına hem de üniversitemiz ve ilim dünyası adına üzüntü vericidir.

Destek paylaşımlarının daha fazla gerginliğe sebep olmadan bu noktada bırakılması hususi ricamdır.


Bir bilim yuvasında asla yaşanmaması gereken olayın yol açtığı bu sonuç, yönetici konumunda bulunanların sorumlu davranmasının ne kadar önemli olduğunu açıkça göstermektedir.”

Suat Cebeci Ebubekir Sifil AtışmasıBu ifadelerle Yalova Üniversitesi rektörü’nü eleştirdi.

Bir cevap yazın: