Stajyer Ehliyet Tek Başına Araç KULLANABİLİR Mİ

Stajyer Ehliyet Tek Başına Araç KULLANABİLİR Mİ

Stajyer Ehliyet Tek Başına Araç KULLANABİLİR Mİ Sorusu?

Stajyer Ehliyet Tek Başına Araç KULLANABİLİR Mİ; Stajyer Ehliyet Tek başına Araç Kullanamaz mı ? Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum. Aday ( stajye) sürücüyüm ama tek başıma araç sürerken; trafik polisine yakalanmaktan çok korkuyorum. Stajyer sürücüler yalnız başına araç kullanamazlar mı ? Teşekkürler/ Ayşegül Turan / Giresun

Aday ( Stajyer) sürücülerimiz; trafik de araç kullanırken 2 yıl boyunca trafik kurallarına azami oranda uymak zorundadırlar. Çünkü; stajyer sürücülere uygulanan yaptırımlar; aday olmayan sürücülere göre çok ağırdır. Aday sürücüler 1 yıl içerisinde 75 ceza puanına tabi iken; aday olmayan sürücüler 100 ceza puanına tabidir.

2 yıl içerisinde 75 ceza puanını dolduran; stajyer sürücünün ehliyeti DAİMİ İPTAL edilirken; aday olmayan bir sürücü 1 yıl içerisinde 100 ceza puanını doldurmaları durumunda; ehliyetlerine 2 ay GEÇİCİ İPTAL uygulanır.

Stajyer sürücüler de toplam 10 adet ehliyet iptal nedenleri mevcuttur. Yukarıdaki 75 ceza puanı sadece; bu 10 maddeden 1 tanesidir.

Sormuş olduğunuz sorunun yanıtına gelince; stajyer yani aday sürücüler; trafikte araç kullanırken; tek başlarına araç kullanabilirler. Stajyer sürücülerin yanında birinin olmasına gerek yoktur.

Stajyer Ehliyet Tek Başına Araç KULLANABİLİR Mİ
Stajyer Ehliyet Tek Başına Araç KULLANABİLİR Mİ

Bir cevap yazın