Asım Tok Soruyor:
Konu: Stajyer Ehliyet Alkol Sınırı


Asım Tok: Ben ehliyetimi 18.10.2018 günü aldım.Stajyer sürücü müyüm?

Ayrıca Alkollü Araç kullansam Ben ehliyetimi 18.10.2018 günü aldım.Stajyer sürücü müyüm? Ayrıca Alkollü Araç kullansam ehliyetime ne olur? Stajyer Ehliyet Alkol Sınırı nedir? Ne kadar içebilirim aceba? ne olur? Stajyer Ehliyet Alkol Sınırı nedir? Ne kadar içebilirim aceba?


Birde alkol cezası ne kadardır? Bu sorularıma yanıt verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Medya Fatih Cevaplıyor:


Asım Tok Bey; sormuş olduğunuz soru için çok teşekkür ederim. Sormuş olduğunuz sorulara; tek tek şu şekilde yanıt vereyim.

1. Sorunuz: Ben; ehliyetimi 18.10.2018 günü aldım. Stajyer sürücü müyüm?


Evet; aday sürücü adayısınız. Ehliyetinizi aldıktan sonra üzerinden iki (2) yıl geçmediği için aday sürücüsünüz.

2.Soru: Alkollü araç kullanırsam; ehliyetime ne olur ?

Stajyer Ehliyet Alkol Sınırı
Stajyer Ehliyet Alkol SınırıAday Sürücü olduğunuz için ehliyetli araç kullanmamaya Özen göstermeniz gerekir.


Stajyer sürücüler yani Aday sürücüler; otomobil dahi kullansalar; 20 promil alkol sınırını tabidirler. Aday Sürücü; yani stajyer sürücü; 21 promilin üzerinde alkolle trafiğe çıkarsa; ehliyeti daimi olarak iptal edilir.


Stajyer sürücüler; tekrardan sürücü kursuna giderek, diğer ücret ve harçları da yatırarak vede sınavlardan başarılı olarak yeniden ehliyet çıkarmanız gerekir.

3. SORU: Stajyer Ehliyet Alkol Sınırı Nedir?

Stajyer Ehliyet Alkol Sınırı; yukarıda da bahsettiğim gibi; 20 Promildir. 20 promili aşmanız durumunda; ehliyetiniz daimi olarak iptal edilir.4.SORU: 2019 Alkollü Araç Kullanmanın Cezası Nedir?


Alkollü araç kullanma cezası 3 bölüme ayrılır. Bu bölümler ise şu şekildedir:


1.KEZ: Eğer alkollü olarak daha önce hiç yakalanmamış daha önce hiç alkolden ceza yemişsiniz; ilk defa alkol cezası yiyeceksiniz; en düşük ceza miktarından size; 1002 ( Bin İki ) Türk Lirası Ceza Yazılır.2.KEZ: daha önce alkolden ceza yemişsiniz ve bu Cezanız ikinci kez tekrarlanıyor sa bu sefer ceza miktarını biraz daha artarak 1256 ( Bin İki Yüz Elli Altı) Türk lirasına çıkar.3. KEZ: daha önce alkolden iki ve daha fazla ceza yemişsiniz bu sefer trafik cezanız en üst seviyeden yazılır. 2019 yılı için geçerli olan ceza miktarı; 2018 Türk lirasıdır.


Stajyer Ehliyet Alkol Sınırı,Stajyer Ehliyet Alkol Sınırı 2019,Stajyer Ehliyet Alkol Sınırı Cezası,

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

TRAFİK CEZASI İPTAL DİLEKÇESİ İNDİR

Bir cevap yazın