Silencer Egzoz Cezası 2020 /Abart Egzoz Cezası

Silencer Egzoz Cezası 2020 /Abart Egzoz Cezası

Silencer Egzoz Cezası Ne Kadar ?Silencer Egzoz Cezası 2020 Yılında Ne Kadar Oldu? Motorsiklete Abart egzoz cezası ne kadar ? 2020 abartı egzoz ceza miktarı ne kadardır ? Cevap verirseniz teşekkür ederim.Emin Çavuşoğlu- BartınAbart egzoz 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na ve 2918 sayılı Karayolları trafik yönetmeliğine göre yasaktır. Abart egzozun yasak olmasının sebebi ise; yüksek derecede gürültü çıkartmasıdır.


Motosikleti Abart egzoz takmanın 2020 yılındaki trafik ceza miktarı yüksektir. Abart egzoz cezası 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 32/3’ten yazılır.

Karayolları Trafik Kanunu madde 32/3 yani; Abart egzoz cezası 2020 yılı trafik ceza miktarı 1228.00 Türk lirasıdır. 1228.00 Tüek lirası; Türkiye şartlarında asgari ücretle çalışan bir işçinin maaşının yarısından biraz fazlasıdır. Bu nedenle Abart egzoz cezası yememenizi ve Abart egzozla trafiğe çıkmamanızı; Medya Fatih olarak şiddetle tavsiye ediyoruz.

Abart Egzoz Örneği1228.00 Türk Lirası Abart egzoz trafik cezasını 15 gün içerisinde; yani abart eğzoz cezasının tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde; anlaşmalı ödeme noktalarına ödemeniz halinde yüzde yirmi beş ,(%25) indirime gidecektir ve abart egzoz cezası 921.00 Türk Lirasına düşecektir.


Abart egzoz cezası yazılan motosiklet sürücüsünün ehliyetine yine 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 32/ 3’e göre herhangi bir ceza puanı eklenmez. Abart egzoz Trafik cezasının ceza puanı bulunmamaktadır.


Abart egzoz trafik cezasında sadece ceza yazılarak kalmaz; motosikleti trafikten men edilir ve ilk seferinde görevli trafik zabıtası tarafından 7 gün izin verilerek; motosiklet çekici üzerinde motosiklet sürücüsüne teslim edilir.


Görevli trafik polisinin vermiş olduğu 7 günlük idari izin müddeti boyunca motosikletinizdeki abartı egzozu sökmemeniz ve orijinal egzozu takmanız gerekir. Orijinal egzozu 7 günlük süre içerisinde takmamanız halinde ve diğer bir trafik çevirmesine denk geldiğinizde; yine 1228.00 TL trafik cezası yazılacaktır. Yine motosikletiniz bu sefer de trafikten men edilecek ve size teslim edilmeyecektir. Motosiklet; çekiciye yüklenerek Yediemin otoparkına gönderilecektir.
Motosikletinizi Yediemin otoparkına gönderirken; buradan da size motorunuz muayene şartı ile teslim edilecektir. Motosikletin muayeneye girip orjinal egzoz takılması gerekmektedir.Silencer Egzoz Cezası
Silencer Egzoz Cezası

Bir cevap yazın