Sigortasız Araç Bana Çarptı 2019

Sigortasız Araç Bana Çarptı 2019

Sigortasız Araç Bana Çarptı Diyorsan, Sigortasız Araç Bana Çarptı Ne Yapmalıyımı Google da Arıyorsan, dogru adrestesin. Hoşgeldin ve Geçmiş Olsun.Sigortasız Araç Bana Çarptının Detayları


Sigortasız Araç Bana Çarptı Nedir?


Sigortasız Araç Bana Çarptı: Trafik kazasına karışan araçlardan en az bir tanesinin veya ikisinin de zorunlu trafik sigortasının olmamasıdır. Yani; zorunlu trafik sigortasını yaptırmamasıdır.

Sigortasız trafiğe çıkmanın 2019 yılı ceza miktarı ne kadardır?


Aracınızla; zorunlu trafik sigortasını yaptırmadan trafiğe çıkmanız halinde 2019 yılı için 108 Türk Lirası trafik cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.


Sigortasız olarak trafiğe çıksam aracın bağlanır mı ?

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, kesinlikle; sigortasız araçlar trafiğe çıkamaz. Sigortasız bir aracın trafiğe çıkması durumunda; araç sahibine 108 Türk Lirası ceza yazılarak; araç bağlanır demektedir.

Sigortasız Araç Bana Çarptı
Sigortasız Araç Bana ÇarptıSigortasız Araç Bana Çarptı da Bu Trafik Kazası Zararını Kim Karşılar Şimdi?


Sigortasız olarak trafiğe çıkmanız halinde; ve herhangi bir maddi hasarlı, yaralanmalı veya ölümlü bir kazaya karışmanız hâlinde; kaza masraflarını, aracın sigortası olmadığı için; sigortasız aracın sürücüsü cebinden ödemek zorundadır.


Yani; aracınıza zorunlu trafik sigortası yaptırmamanız demek; ben, bir kazaya karışırsam; tüm masrafları cebimden karşılarım demektir.


Bu masraflar ise; karşı tarafa vermiş olduğu tüm zararlar ve kendi aracına vermiş olduğu zararlar ya da bu iki durum haricinde; başka bir cisme vermiş olduğu zararlarda sigortasız araç sürücüsünün cebinden karşılanır.


Sigortasız Araç Bana Çarptıda Ne Yapmalıyım?Herhangi bir kazaya karışmanız halinde ve bir tarafın zorunlu trafik sigortası bulunmuyorsa; kendi aranızda anlaşma tutanağı düzenlemekten vazgeçerek; derhal kaza yerine trafik ekibi çağırmanız gerekmektedir.


Çünkü; size çarpan aracın zorunlu trafik sigortası olmadığı için; sizin aracınızın masrafları, karşı tarafın sigortası tarafından karşılanmaz. O sebeple; kaza yerine; görevli trafik ekibini çağırmanız daha doğru olacaktır.


Sigortasız Araç Kazası’nda Nelere Dikkat Etmeliyiz.


İlk önce karşı tarafın araç sigortasının olup olmadığını kontrol edin.

Eğer ki sigorta kağıdı yanımda yok diyorsa; olaya kuşkuyla bakın.


Sigorta kağıdı yanındaysa, sigorta’nın son kullanım geçerlilik tarihini ve araç plakasını kontrol edin.

Sigorta kağıdında yazan araç plakası ile size çarpan araç plakası birebir uyuşuyor mu, bu iki konuya büyük önem vermeniz gerekmektedir.

Ayrıca; aracınıza vurup kaçma olaylarıyla ilgili olarak; aracınıza çarpan aracın plakasını bir yere not edin.


Sigortasız Araç Bana Çarptı cümlesine yukarıdaki yazımız insallah faydalı olmustur.Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

İlginizi Çekebilir: Sigortasız Araç Bağlanır mı 2019

Bir cevap yazın