Score Match Taktikleri

Score Match Taktikleri 2019

Score Match Taktik ve Bağlantı Kopartan Sistem


Score Match Taktikleri ve Bağlantı Kopartan Sistem Nedir?


Score Match Tatikleri Video Futbol Oyununun; rakibin bağlantısını kopartan bu sistem nedir?

Daha önceki yazılarımızda da Score Match oyunu en iyi taktik, sahadaki en iyi dizilişi, Medya Fatih sitemizde yazmıştık.

Bugün ise; yine aynı sistem ve farklı oyuncu dizilişleri ile alternatif oyuncu saha dizilişlerini yazacağız.

Score Match Taktikleri
Score Match Taktikleri


Score Match Taktikleri ve Bağlantı Kopartan Sistem Hangi Sistemdir?


Score Match; saha oyuncu diziliş taktikleri içerisinde en iyi diziliş sistemi olan 5-3-2 sistemi ve bu sistemde hangi mevkide; hangi oyuncunun olması gerektiğini anlatacağız.


5-3-2 Score Match Taktikleri Nedir?


Score Match Taktikleri; 5-3-2 Score Match Saha dizilişi; 5 lü defans üçlü orta saha ve ikili forvetten oluşmaktadır.


Peki Beşli (5) defans nasıl oluşmalı?


5-3-2 oyun sisteminde defansın sağ ve sol kanatları büyük önem arz etmektedir. Defansın sağında ve solunda oynattığınız oyuncular; 5-3-2 oyun sisteminin olmazsa olmazlarıdır; bu oyunun en önemli noktasıdır.


Defansın sağının ve solunun bu kadar önemli olmasının nedeni; ilerideki uzun forvet hattına gollük hava topunu; havadan muz ortayı kesecek olmasıdır.


Defansın sağında “Koruyucu” defansın diğer sonundada “Koruyucu”num oynaması muhteşem olacaktır.

Defans hattının sağında ve solunda elinizdeki oyuncu profillerine göre; oyuncu yapısına göre; ,”Muhafız ya da Yapımcı’yı” oynatabilirsiniz.

Score Match Taktiklerinde;
Defansın sağına koruyucu; soluna muhafız yada defansın soluna koruyucu sağına muhafız veya defansın sağında yapımcı solunda muhafız gibi çeşitli varyasyonlar deneyebilirsiniz.


Bu 3 oyuncu tipi de defansın sağında ve solunda sırıtmadan; hemen hemen aynı performansla oynayacaktır.


Score Match Taktikleri ve Bağlantı Kopartan Sistem’de Defansın Ortası Nasıl Olmalıdır?


Score Match Taktikleri Video Futbo Oyunu 5-3-2’li oyun sisteminde; defansın orta 3’lüsü 3 adet İşgalci oyuncudan kurulmalıdır.

İşgalci tipi oyuncular hızlı ve çok fazla topla oynamadan rakibin hızlı forvetlerine karşı kesici rol üstlenmektedir.

Tabiki de; her takımda 3 tane işgalci oyuncu bulunmayabilir; bu durumda takımınızdaki en hızlı oyuncuyu; (hız ustası hariç; ) kaşif olabilir oynatın.


Score Match Taktikleri ve Bağlantı Kopartan Sistem’de 3’lü Ortasaha Nasıl Olmadır?


Score Match Taktikleri Futbol Oyununda 5-3-2 li Oyun sisteminde; ortasahadaki oyuncular tek top oynamayı seven, topla oynamayı çok sevmeyen, düz oyunculardan oluşmalıdır.

Ortasahada Muhafız oyuncular Bulunmaz nimettir.En az 1 Muhafız Kullanmanızı tavsiye ediyorum. 2 veya 3 Muhafız olursa ortasahada topu istediğiniz gibi sağa- sola- ileriye ve geriye atabilirsiniz.

Rakibi pas yaparak; topu rakibe göstermeyerek; rakibinizi çıldırdabilir ve defansın sağından ve defansın solundan çıkan Koruyucu oyuncuya yada Yapımcıya veya Muhafıza; Forvetlere Keseceği muz orta pasını verebilirsiniz.

Yani: Ortasaha pas yaparak defansın sağından ve defansın solundan hucuma çıkan defans oyuncularına gollük orta yapma pasını vererek gol olmasını sağlayabilirsiniz.

Score Match Taktikleri
Score Match Taktikleri


Yazının alt kısmındaki video’da; Score Match Taktikleri Bağlantı Kopartan Sistem’le ortasahadaki muhafız (Erikson’un) Defansın solunda oynayan ve hucuma çıkan Koruyucu oyuncu (Dekic)’in; Forvet hattındaki uzun Forvetimize( Novak) gollük Kafa topunu kesmesiyle; 5-3-2’li Score Match Futbol oyunu golünü atmış oluyorsunuz.

https://youtu.be/cQi8i1KJXBg


Orta sahada muhafız oyuncunuz yoksa; komutan, Cekiç ,Sinsi ve Yapımcı oyunculardan bir tanesini veya bir kaçını oynatabilirtisiniz.

Takım forvet hattında ise; bir uzun forvet ( Çekiç, Komutan veya Koruyucu) bir hızlı kısa forvet(Hız ustası veya İşgalci) oynatmanızı tavsiye ediyorum.

Score Match Taktiklerinde; Defansın solundan veya defansın sağından hucuma çıkan oyuncuları ceza sahası taç yan çizgisi civarlarında topla buluşturarak; uzun Forvete Kafa Topu; kısa hızlı forvete de ceza sahası içine ara pası atarak; hızlı forvetin kaleciyle karşı karşıya kalmasını sağlayabilir yada uzun Forvete sadece kafa vuruşunu yaparak golü atma rolüyle başbaşa bırakabilirsiniz.

Score Match Taktikleri
Score Match Taktikleri


Bu sistemde forvette iki Uzun forvet ile oynayabileceğiniz gibi; iki kısa forward ile de oynayabilirsiniz.

İki Uzun forvet ve oynamanız halinde; önemli olan hucuma çıkabilme yeteneğinizdir. İki Uzun forvet oynanan sistemli de hucuma çıkmakta bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Hücumda en iyi sistem bir uzun forvet ile bir kısa forvetin olmasıdır. Sıkıştığınız durumlarda kısa ve hızlı forvete uzun toplar atarak; kısa forveti pozisyona sokabilirsiniz ya da uzun oyuncuya orta kesmesi için fırsatlar yaratabilirsiniz.


Score Match Video Futbol Oyunu Hangi Firmanındır?

Score Match Taktikleri
Score Match Taktikleri


Score Match Video Futbol Oyunu; First Touch Games Ltd şirketine ait ciro rekoru kıran futbol oyunudur.


First Touch Games Ltd’nin Diğer Oyunları Şunlardır:


1- 8 Ball Hero

2- DLS Futbol Oyunu

3- Score Hero Futbol Oyunu

4- Score Match Futbol Oyunu

First Touch Games; Score Match Video Oyunu 2018 Yılında Piyasa çıkmıştır.
Bu yazımızda; Score Match Taktikleri, Score Match Taktikleri 2019,
Score Match Taktikleri Sistemi gibi konuları yazmış bulunuyoruz.

İlginizi Çekebilir: Score Match Zehir 10 Ekim 2019

Bir cevap yazın: