Score Match Taktik – En Kral 1’inci Taktik Score Match Taktikleri

Score Match Taktik – En Kral 1’inci Taktik Score Match Taktikleri

Score Match Taktik


Score Match Taktik Google Trend kelimelerde en çok aranan kelimeler listesinde yer aldığı için ve medya Fatih olarak bu oyunu oynadığımız için; sizlere en iyi taktiğin hangisi olduğunu yazacağız.Score Match Taktiklerinde; bize göre en iyi taktik, (5) beşli defans, (3) üçlü orta saha ve (2) ikili forvet olan 5-3-2 sistemidir.Peki; Score Match Taktiklerden olan 5-3-2 sistemini nasıl oynayacaksınız ? Oyuncu dizilişi nasıl olmalıdır, şimdi o konulara değinelim.


Score Match Taktiklerde Oyuncu Saha Dizilişleri Şöyle Olmalıdır.


Defans: 5 li defans, defansın sağında işgalci bir oyuncu, defansın solunda Yapımcı veya Muhafız, defansın ortalarında ister koruyucu oynat ister, kaşif zevkine kalmış. Defansta en önemli kanat bu dizilişe göre Yapımcı’nın olduğu kanattır.


Bu kanattan, Forvet de bulunan uzun boylu oyuncuya kafa ortasını bu kanattan yapmalısınız.

Score Match Taktik
Score Match Taktik

( Tavsiyemdir; defansın solunda yapımcı oynatmanızdır Çünkü sağlam orta kesiyor.)


Simdi gelelim takımın orta sahasına, benim takımımda orta sahada 3 uzun var bu şart değil aslında 1 uzun bile bize yeterli. Orta saha şöyle olursa mükemmel olur.

Ortasahanın ortasında Komutan, ortasahanın sağında Koruyucu, ortasahanın solunda muhafız.


Orta sahadaki bu oyuncuların ortak özelliği tek top yapma, çalıma gitmemeleri olması sebebiyle bu sistem için gerekli olan özelliktir.


Ortasahada top yaparak, defansın sağında bulunan Yapımcı’ya topu ceza sahasına kesecek pozizyonda buluşturmanız gerekir.


Topu Yapımcıya ceza sahasının taç çizgisine yakın bir bölümünde buluşturmanız yeterlidir. Yapımcı, sağlam bir orta keserek Uzun Forvetin kafasına Al da At Gardaş diyecektir.Evet, Gelelim Takımın Forvetine


Benim Score Match oyunundaki, Score Match Taktik’imde Takım Kaptanı Hız Ustası olduğu için Forvetin solunda oynatıyorum. Sağına hız ustasını koyarsanız, defansın solundaki yapımcıyı sağa koymanız gerekir.


Forvetin sağında ise Çekiç var.Yani Novak.


Forvette 1 Kısa 1 Uzun olması, pozizyona göre de top atarak hız ustasını da çok etkili kullanabilirsiniz.


Yine sol kanadın boş köşelerine hız ustasını kaçırarak, köşe vuruşu ya da sokdan Uzun Forvete top kesebilirsiniz.


Ayrıca; defansın sağ kanadında bulunan işgalcide aynı sol kanattaki Yapımcı oyuncu gibi hucuma bindirmeye çıktıgından, işgalci oyuncunuzla yine ; sol kanatta top bekleyen yapımcıya atmanız hucum gücünü artıracaktır.Bu sistemde defansta dikkat etmeniz gereken nokta yapımcının oldugu sol kanattır.

Çünkü yapımcının hızı yavaş oldugundan; yapımcı oyuncunun yanına hızlı bir oyuncu; mesala işgalci koymanız; defansın solundaki açığı kapatacaktır.

Score Match Taktik
Score Match Taktik


Bu sistemi deneyin çok begeneceksiz çünkü,; Score Match Taktik bu da ondan. Defans 5 li biri kaçırsa diger oyuncu bu hatayı hemen kapatıyor.


Orta saha desen topu kolay kolay kaptırmıyor. Bu durumda rakibin sinirlerini bozuyor ve oyuna konsantre olamıyor.
Bu durum ise size avantaj oluyor.

Score Match Taktik Çeşitleri Kaç Tanedir?

Skor maç oyununda toplam 12 adet saha diziliş sistemi yani formasyon vardır.

Bu sistemler şu şekildedir:

4-4-2 —- 4-4-3

4-1-2-3 —- 3-5-2

4-2-3-1 —- 4-1-2-1-2

3-1-2-1-3 —- 4-1-4-1

5-3-2 —— 5-2-1-2

3-4-3 —- 4-2-1-3

Score Match Taktik’lerini bu 12 adet oyun düzenine göre seçebilir ve kendi oyun tarzına göre oyuncu yerleşimlerini yapabilirsiniz.

Kaleci seçimi size kalmış. Ben de şuan uzun bir kaleci var.

Dez avantajı ara toplarında yavaş kalması. Hızlı bir kalecide 6. bir defans gibi top kesmede etkili olabilmektedir.

Alt taraftaki çekmiş olduğum videodan Bu sistemin nasıl işlediğini de videoya bakarak anlamaya çalışabilirsiniz.

İsrail’li rakibimi bu sistem sayesinde, Bu sistemin temel işleyişi ile yendiğim maçın video görüntülerini çekip sizler için yayınladım.

Umarım Sizler de Score Match video Oyununda Türkiye’mizi Türk bayrağını en iyi şekilde temsil ederek, Score Match Taktiklerimiz sayesinde özellikle Türkiye düşmanı ülkelere karşı çok başarılı olursunuz.

Skor maç oyunu, Score Match Taktik oyunu hakkındaki paylaşımlarımız Bu siteden devam edecektir.

Yorum yapmayı ve yazımızı paylaşmayı lütfen unutmayın .Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder hayırlı ömürler dileriz.

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

İlginizi Çekebilir: Türkiye Bit Sıralaması Listesi

Bir cevap yazın