Score Match İpuçları 2020 Güncel Taktikler

Score Match İpuçları 2020 Güncel Taktikler

Score Match İpuçlarıScore Match İpuçları nelerdir? Score Match Video Futbol Oyunu ince taktikler nelerdir? Score Match Video Futbol Oyunu en iyi sistem hangisidir? Vb…Score Match Video Futbol Oyunu sevenler futbol oyunundaki en iyi taktikleri, maç kazandırıcı ipuçlarını merak ediyor…


Score Match video futbol oyunu takımınızdaki oyuncuların seviyelerine, takımınızdaki oyuncuların yapısına, takımınızın saha içindeki dizilişine ve sizin kabiliyetlerinize göre değişmektedir.Score Match Video Futbol Oyunu En İyi Saha DizilişiScore Match Video Futbol Oyununu oynayan profesyonel oyun severlerin yüzde %60’nın oynadığı sistem olan 5-3-2 veya 5-2-1-2 sistemidir.

5’li defansif sistemin mantığını kavradıktan sonra; ne kadar etkili, ne kadar bitirici bir sistem olduğunu göreceksiniz.

Sonsuzluk ligindeki oyuncuların çoğunluğu 5’li sistemi tercih etmektedir.

Alt liğlerde oynuyorsanız zaten bu sistem sizi kral etmeye yeter de artar bile.


5-3-2 ve 5-2-1-2’li Sistem Nasıl Oynanır ?


5’li sistemde defansın en sağı ve defansın en solundaki oyuncular bu sistemin en önemli unsurlarıdır.

Defansın en sağında oynatabileceğiniz oyuncular: Muhafız, Koruyucu, Yapımcı, Buldozer, Cekiç ve Komutan

Defansın En Solunda Oynatabilecegiz Oyuncular: Muhafız, Koruyucu, Yapımcı, Buldozer, Cekiç ve Komutan

Defansın en solu ve defansın en sağındaki oyuncular Forvetlere; hava topu kesmek, forvetlere ara topu atmak için ceza sahanın kenar çizgilerine kadar iner.


Forvette ise ister 1 hızlı oyuncu 1 Uzun oyuncu; isterseniz 2 hızlı, isterseniz 2 uzun oyuncu ile de forvet hattını kurabilirsiniz.

Ortasahada tek top oynayan oyuncuları ( Muhafız, Yapımcı, Komutan,Çekiç, Buldozer, Koruyucu ) gibi oyuncuları; oynatmanız gerekir.


SCORE MATCH TİYOLARI


• Kornerleri kullanırken; rakip oyuncunun uzun ve güçlü oyuncularını gözetin. Rakip oyuncunun uzun ve güçlü oyuncularının olmadığı bölgedeki; uzun ve güçlü oyuncularınıza kafa topu atarak; gol bulmaya çalışınız.


• Kornerleri kalecinin çıkıp almaması için; içerden dışarı doğru kavisli bir orta yaparak kullanın. Bu durumda; kaleci hatalı çıkış yaparak; kalede boş kalacaktır.


• Kısa Paslarla birden ters yöne; örneğin en gerideki oyuncunuza, kalecinize topu uzun bir pasla gönderin ve rakibin diziliş dengesini bozun.


• Oyuncunuzun atacağınız topa hareket yönünü iyi gözlemyeyin ve oyuncunun koşacağı, pası alabileceği yöne doğru atın.


• 5-3-2, 5-2-1-2 ‘li sistemle oynayan oyuncular, %80 oranında uzun forvetinin bulunduğu yerin tersine penaltı atar. Yani; 1 hızlı ve kısa forvet, bir uzun forvetle oynuyorsa; rakibinizin Uzun boylu forveti sağ tarafta oynuyorsa; penaltıyı Sola atma ihtimali yüksektir.Uzun forveti solda oynuyorsa sağa atma ihtimali daha yüksektir.
• Pas atarken; pas atacağınız oyuncuyu mutlaka seçin. Oyuncu seçmeniz; daha az top kaybı ve topa daha çok sahip olmak demektir.


• Kaleciyi kullanmayı, kaleci ile oynamayı, kaleciyi oyuna sokmayı alışkanlık haline getir.


• Defans yaparken defans hattında ki oyuncuları mümkün olduğunca en son seç, defansın önünde ki oyuncularla pres yap, defans hattını bozma.


• Pas atacak kimse yoksa; çok hafif pas atarak kendi topuna kendin koş.


• Penaltı atarken; kalecinin üstüne vurma. Kalecinin az birşey sağına veya soluna vur.


• 5’li defans hattına sahip olan rakiplerin en zayıf yanı, defanslarının en sağ ve en sol yanıdır. Burada oynayan oyuncuların hızı genellikle düşüktür (maksimum 30’dur)


• 3’lü defans hattına sahip oyuncularında en zayıf yanı defanstır. Defensın sağ ve sol boşluklarına adam kaçır.


• 4-4-2 oynayan oyuncularda hız ustası gibi oyuncular vardır. Defansı ortadan delmeye ,ara topu atarak gol bulmaya çalışır. Ara toplarına dikkat edin.

Score Match İpuçları
Score Match İpuçları

Bir cevap yazın