Score Match Diziliş
SCORE MATCH

Score Match Diziliş Taktiği Bitirici Sistem

Score Match Diziliş Taktiği Nasıl Olmalıdır.Score Match video futbol oyununda oyuncu kadronuz kadar; oyun oynadığınız sistem, takım oyuncu dizilişi de çok önemlidir.

Score Match video futbol oyununu oynarken; nasıl bir oyun anlayışı ile sahaya çıkmalı, nasıl bir taktik geliştirilmeli, oynaya bildiğiniz en iyi oyun sitilinin hangisi olduğa karar verip; bu kararı verdikten sonra ise; gerek oyuncu seçimini, gerekse oyun saha dizilişini yapmanız daha doğru olacaktır.Örneğin; Forvette hızlı oyuncularla mı oynamayı seviyorsun ? Forvette Uzun boylu ve güçlü ama yavaş olan oyuncularla mı oynamayı seviyorsun? Ya da hem hızlı hemde uzun güçlü forvetlerle mi oynamayı tercih edersin. Öncelikle oyun sitilini seç gerisi zaten deneme- yanılma yöntemiyle gelecektir.


Size tavsiye edeceğim en iyi sistemler 3-5-2, 5-2-1-2 ve 5-3-2 sistemleri olacaktır.


3-5-2’li sistem de bana göre en iyi diziliş aşağıdaki gibi olacaktır.

3’lü Defans

Defansın Sağı: Buldozer ( Matsumoto )


Defansın Solu: Seyyah ( Patrizio)

Defansın Ortası: İşgalci ( Kovalchuk)

Defans’ta Buldozder oynatılır mı ? Sen deli misin beee demeyin. Score Match oyununun üst seviyelerinde ( seviye 10 ve Sonsuzluk liginde) %65-%70 5-3-2 ve 5-2-1-2 li sistem ya da 3-5-2 oynanmakta ve Forvettlerde genellikle güçlü, hava toplarına kafa vuran oyuncular bulunduğu için; Defansınızda en az 1 tane hem orta seviye hızda hemde uzun ve güçlü oyuncu bulundurun.( Matsumota ideal bir defans oyuncusudur )


Hatta; imkan olsada 2 tane Matsumoto olsa ve ikisini birden defansa monte etsek.

Bu şekilde defans hattında defansın sağı hava toplarında %80 daha güvenli olur. Sol tarafı da sağlama almak için; hemen defansın ön tarafındaki ön liberoları uzun ve güçlü oyunculardan kurmalısınız. Uzun ve güçlü ön liberolar; defandaki kısa ve hızlı oyuncuların zaaflarını kapatır.

Rakibinizin forvetleri kafa toplarında hâkim ise; defansınızdaki kısa hızlı savunucuları press yaptırmaya koşturun. Uzun ve güçlü oyuncular ise; defansa kademeye girecektir ve uzun forvetleri savvunacaktır.

5’li Orta Saha Dizilişi


Orta Sahanın Sağ Kanadı: ( Koruyucu, Yapımcı,Muhafız, Büyücü, Mimar, Savaşçı )

Orta Sahanın Sol Kanadı: ( Koruyucu, Yapımcı,Muhafız, Büyücü, Mimar, Savaşçı )

Orta Sahanın Ön Libero Bölgesi: Çekiç, Komutan, Buldozer, Koruyucu, Muhahız, Savaşçı )

Ortasahanın Forvet Arkası: (Çekiç, Tehlike, Buldozer, Komutan, Muhafız, Savaşçı )2’li Forvet Hattı

Hızlı Forvetler: ( Hız Ustası, Jet, İşgalci, Kaşif, Casus, Sinsi )

Güçlü Forvetler: ( Çekiç, Buldozer, Tehlike, Komutan, Koruyucu, Savaşçı, Muhafız )


Yukarıdaki bölgelere; takım kadronuza göre bu oyuncuları yerlestirin süper bir takım meydana gelecektir.


3-5-2’li oyun sisteminde hucum; 5-3-2 ve 5-2-1-2’li sistemle aynıdır. Sağ ve Sol kanattaki oyuncuları; ceza sahasının korner kenarına kaçırıp; uzun forvete veya hızlı forvete gollük pas atmaktır.

Bu sistemle oynadıkça alışacak ve daha iyi sonuçlar alacaksınız.


Score Match Diziliş
Score Match Diziliş

Bir cevap yazın