Reflektör Cezası 2019? Reflektör Cezası Kaç TL’dir? Reflektör Cezası Ceza Puanı? Reflektör Cezası İptal Yöntemi?Reflektör Cezası Detayları


Aracınızla karayolunda seyir halindeyken ileride bulunan polis çevirme noktasına girdiğinizde ve polis çevirme noktasındaki görevli trafik polisi:


Beyefendi; aracınızdaki reflektörü görebilir miyim dediğinde? Sizde; memur bey, aracımda reflektör bulunmuyor.


Yakın bir zamanda alacağım inşallah derseniz ve polis çevirme noktasındaki trafik görevlisi de sizi idare etmezse; 2019 yılında ne kadar trafik cezası yiyeceksiniz?


Reflektör Bulundurmama Cezasının Yasal Dayanağı Nedir?

Reflektör bulundurmama cezasının asal ayanağı 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu; madde 31/1A maddesidir.

Reflektör Cezası
Reflektör CezasıReflektör Bulundurmama Cezasının 2019 Yılı Ceza Miktarı Ne Kadardır ?


Aracınızda reflektör işareti yani üçgen reflektör işareti bulunmuyorsa, 2019 yılındaki yiyeceğiniz ceza miktarı 108 Türk lirasıdır.


Araçta Reflektör Bulundurmama Cezasını Kaç Gün İçinde Ödersem İndirime Gider?

Reflektör bulundurmama Cezasını; bu cezanın size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde öderseniz; reflektör cezası; %25 indirime giderek; 81 Türk lirasına düşer.


Araçta Reflektör Bulundurmama Cezasının 2019 Yılı Ceza Puanı Kaç Puandır ?

Araçta reflektör işareti bulundurmama cezası (31/ 1A ceza maddesi) ceza puanı 10 puandır.
10 ceza puanı ehliyet puanınıza işlenir.


Araçta Reflektör Üçgen İşareti Bulundurmama Cezası Kime Yazılır?


Aracınızda reflektör üçgen işareti bulundurmamanın cezası araç sürücüsüne yazılır.Ayrıca; araç sürücüsü eğer ki aracın sahibi değilse; sürmüş olduğu bu araç başka bir şahsın üzerine kayıtlı ise; araç sahibine de 108 Türk Lirası ceza yazılır.


Yani; hem sürücüye; hemde araç sahibine 108’şer TL trafik cezası yazılır. Araç sahibi ile araç sürücüsü aynı kişi ise; tek ceza uygulanır.

Üçgen Reflektör Bulundurmama Cezasını Nereye Ödeyebilirim?

Araçta reflektör bulundurmama cezası olan 108 Türk lirasını; bankalara, bankaların ATM lerinden, bankaların internet ve mobil şubelerinden, PTT şubelerinden, vergi dairelerinden, vergi dairesinin online ödeme sayfasından ve e-devlet üzerinden de ödeyebilirsiniz…

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:Cep Telefonu ile Konuşma Cezası 2019

Bir cevap yazın