Pompacı Kız Hikayesi /Pompacı Yeliz

Kısa Hikaye Serisi Pompacı Yeliz Hikayesi

Pompacı kız hikayemiz; İzmir’ de geçmektedir. Hikayemizin baş kahramanının ismi Yeliz’dir. İzmir’in Kadife Kale semtinde oturan Yeliz kızımız; fakir bir aile ortamında büyümüş ve küçük yaşlardan beri çalışmak zorunda kalmıştır.

Yeliz kızımızın babası; İzmir de bir fırında çalışıyordu. Yeliz’in annesi ise; tekstil fabrikasında getir- götür işleri yapıyordu. Hem anne hem de baba çalışmasına rağmen; aile geçim sıkıntısı çekiyordu.

Geçim sıkıntısı çeken aile; kara bir haberle yıkıldı. Yelizin babası; fırında ekmek çıkarırken rahatsızlanmış ve kalp krizi sonucu vefât ettmişti. Aile tam anlamıyla yıkılmıştı. Zaten; geçim sıkıntısı hat safadaydı. 

Yeliz; lise 1’e yeni geçmiş ve maddi zorluklar yüzünden; okul ihtiyaçlarını bile alamıyordu. Okul servisine parası yetmiyor; okula her gün 5 km yürüyerek gitmek zorunda kalıyordu. Bu tür maddi zorluklarla aradan 1 yıl geçti ve Yeliz; lise 2’li oldu.

Artık Yeliz kızımız büyümüş ve iş yükünün altına girebileceğine inanmîştı. Yeliz, gazete iş ilanlarına bakıyordu. Gözüne bir iş ilanı çarptı. Bu iş ilanı Pompacı aranıyor yazıyordu.

Pompacı Yeliz Fotografı
Pompacı Yeliz Fotografı

İlanda; SSK+Yemek+ Asgari ücret  verileceği yazıyordu. Yeliz; maddi imkansızlıkların vermiş olduğu bıkkınlık ve çaresizlik içinde; pompacılık işini yapmaya karar verdi.

İş ilanının verildiği Petrol İstasyonuna gitti ve patron ile görüştü. Patron 35-40 yaşlarında; kel ve tipsiz biriydi. Yüzünden sanki şer akıyordu.
Yeliz; bu keltoşu görünce çok korktu. Vayyy anam bu da ne ki dedi. Aceba bu insanla iş konuşulur mu diyerek; içini çekti.

Petrol sahibi : Buyur ne istedin ?

Yeliz: Şeyy

Petrol sahibi: Ne şeyi kızımmm

Yeliz: Şeýý efendim. Bu iş ilanı için gelmiştim.

Petrol sahibi: Pompacı ilanı mı?

Yeliz:Evet; pompacı olmak istiyorum daaa.

Petrol sahibi: Ama sen bir kızsın. Pompacı olamazsın!

Yeliz: Âââ sakın bir daha bu lafı duymayayım. Bayanlarda pompacı olur; biz bu işi yapabiliriz.

Petrol sahibi: Ne bileyim; ben erkek pompacı bekliyordum. Erkek pompacı daha dogru olur diyordum.

Yeliz: Erkek- Kadın eşittir. Ben yapabilirim ve bu işi istiyorum.

Petrol sahibi: ok. iş senin kızım dedi ve pompacılığı Yeliz’e verdi.

Yeliz, pompacı olur ve petrol istasyonuna gelen araçlara yakıt koymaya başlar. Yeliz kızımız; uzun boylu, esmer tenli ve elâ gözlü çok güzel ve bir o kadar da kibardır. İstasyona gelen müşteriler; Yeliz’in kibar yaklaşımını çok beğenirler ve sürekli olarak Yeliz’in akaryakıt istasyonuna gelirler.

Asık suratlı patron; müşteri patlaması yaşatan Yeliz’den çok memmundur. Yeliz; işini layıkıyla yapmakta ve erkek pompacılara adeta taş çıkartmaktadır. Yeliz; bayanların da pompacı olabileceğini kanıtlayan cesur yürekli kızımız olarak; adeta tarihe geçmiştir.

Yeliz tam 3 sene aynı istasyonda pompacı olarak çalışır ve artık evlenme çağına gelmiştir 20 yaşına gelen güzel kızımız Yeliz’e talip çıkar ve Yeliz; Amed Çamlık isimli bir erkekle evlenir. Bundan sonra; Yeliz kızımızın ismi Yeliz Çamlık olacak ve mutlu mesut yaşayacaktır.

Yeliz Çamlık; evlenince pompacılığı da bırakıp; kocası Amed’in iş yeri olan iç çamaşırı dükkanında çalışacaktır. İkizlere takke, ikizlere takke diyerek; şatış patlaması yaşattığı bilinmektedir.

Çoluk- Çocuğa karışan Yeliz Çamlık; 3. çocuğunu dünyaya getirirken; İzmir Çam Sakızı Hastesinin doğum bölümünde; hayatını kaybederek; yüce Allah cc’ye yürümüştür.Yeliz artık ölmüştür. Kocası Amed ise; Yeliz’in öldüğü gün; Filiz adında bir kadınla evlenmiş ve Yeliz’in ruhuna ihanet etmiştir. MedyaFatih olarak; güzel kızımız Yeliz’e Allah rahmet eylesin diyerek; bu muhteşem hikayemizi bitiriyoruz.

Uyarı: Hikayemiz tamamen hayal gücüyle yazılmıştır. Gerçek hayatla, gerçek kişilerle bir alakası yoktur.

Made in : Turkey-Lisans: MedyaFatih

Pompacı Kız
Pompacı Kız

Yorum yapın