Polislerin Emeklilik Yaşı Değişti 60 Yaş İddiası

Polislerin Emeklilik Yaşı Değişti 60 Yaş İddiası

Polislerin Emeklilik Yaşı Güncellendi.
EGM, SGK’nın görüşleri doğrultusunda, 8/9/1999 tarihinden sonra; Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda göreve başlayan; fakat; 08.09.1999’dan önce sigortalı bir hizmeti olmayanların, 5510- Geçici 4. maddeye göre yapacakları borçlanmaların,bu polislerin emeklilik yaşını etkilemeyeceği yönünde yeni bir düzenleme yaptı.

EGM, Sosyal Güvenlik Kurumu ile 2019’dan bu yana beraber yürüttükleri yazışmalar neticesinde, 08/09/1999’tarihinden önce; sigortalı bir hizmeti olmayanların yaptıkları borçlanmalarla ilgili “Personel Bilgi Sistemi Hizmet Hesabında” çok önemli değişiklik yaptı.

SGK’tarafından yapılan bu değişikliğe göre; eğerki polisin 08/09/1999’dan önce sigortalı bir hizmeti yoksa, polisin yaptığı borçlanma sadece hizmete sayılacak; emeklilik yaşını ise etkilemeyecektir.Emniyet Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurulu’nun görüşleri doğrultusunda, “Personel Bilgi Sistemi (PBS) Hizmet Hesabında” değişikliğe gitti ve bu yapılan değişikliklerin; bazı polis memurların emekli olma yaşını 7 yıl ileriye attığı belirtilmektedir.

Polislerin Emeklilik Yaşı
Polislerin Emeklilik Yaşı

Bir cevap yazın