Polisin Dur İhtarına Uymama Cezası 2019

TRAFİK CEZALARI

Polisin dur ihtarına uymama cezası 2019 da nekardır? Polisin dur ihtarına uymama cezası 2019 Yaptırımları nelerdir?

Polisin Dur İhtarına Uymama Cezası 2019 Detayları…


Araç sürerken görevli polisin, bu polis trafik polisi, normal kadro polisi olabilir. veya da Jandarma kuvvetlerinden bir görevli olabilir.


Herhangi bir görevli zabıta kuvvetinin dur ihtarına uymayarak kaçmanız halinde; size ne gibi işlemler yapılacaktır? Ne kadar para cezası kesilecektir; işte o haberimiz.


Görevli polisin dur ihtarına uymayarak aracınızla trafikte kaçmanız halinde Eğer ki yakalanmazsa nız sadece aracınızın plakası tespit edilmişse araç plaka nıza 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 47/1A maddesinden ceza yazılır.
47- 1A Maddesinin 2019 Yılı Ceza Miktarı Ne Kadardır ?

47/1A maddesinin 2019 yılı ceza yaptırımı 235 Türk lirasıdır.

Bu cezanın anlamı ise; görevli polisin dur ihtarına uymayarak, görevli polisin uyarı ikaz ve işaretlerine uymayarak; yolunuza devam etme cezasıdır. Kısacası; görevli polisin talimatlarına uymama cezasıdır.


Eğer ki sizi kovalayan görevli polis ekibi bu ceza maddelerini arttırabilir. Genellikle en fazla 3 madden size ceza yazabilirler.

Polisin dur ihtarına uymamanın ana ceza maddesi 47/ 1A maddesidir.47/1 A trafik cezası miktarı olan 235 Türk Lirası garanti yiğeceğiniz ceza maddesidir.

Polisin Dur İhtarına Uymama Cezası 2019
Polisin Dur İhtarına Uymama Cezası 2019


47/ 1A ceza maddesi ne ek olarak; polisten kaçarken kırmızı ışık ihlali yapmışsınız; 47/1B ( Kırmızı Işık İhlali) cezasından 235 Türk lirası trafik cezası daha yazılabilir.


Ayrıca görevli polis ekibinden Kaçarken trafiği tehlikeye düşürdüğünüz için 46/2C’den ( trafiği tehlikeye düşürecek hareketlerde bulunma) 235 Türk lirası trafik cezası yeme ihtimaliniz ortaya çıkacaktır.


Ayrıca görevli polis ekibinden Kaçarken emniyet şeridi ihlali yapmışsınız; 46/2f’den ( Emniyet Şeridi İhlali) 1002 Türk lirası trafik cezası yeme durumunuz ortaya çıkacaktır.


Ayrıca görevli polis ekibinden Kaçarken diğer araştıran makas atmışsınız; 46/2G’den ( Makas Atma) 1002 Türk Lirası trafik idari yaptırım para cezası yemeğe ihtimaliniz ortaya çıkacaktır.


Ayrıca görevli trafik ekibinden Kaçarken ters istikamette seyretmeniz durumunda; 46/2h’den (Ters Yön) 1002 Türk lirası trafik idari yaptırım para cezası yeme durumunuz ortaya çıkacaktır.


Özetleyecek olursak; görevli polis ekibinden Kaçarken işlemiş olduğunuz suçun durumuna göre bu ceza miktarı değişmektedir genellikle en fazla 3 Ceza maddesinden Ceza yazılmaktadır sizi kovalayan polis ekibinin Size uygun gördüğü ceza maddelerinden ceza yiyebilirsiniz.

Polisten kaçmanın en düşük maliyetli cezası 235 Türk lirasıdır.

Size 3 tane 235 Türk Lirası ceza yazılabilir. Ya da 1002 TL’lik 3 tane ceza yiyebilirsiniz. işlemiş olduğunuz suçun türüne göre bu cezalar artar veya azalır.


Polisin dur ihtarına uymayarak kaçmanız halinde ve Kaçarken polise yakalanmanız durumunda; size; trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten işlem yapılır adliye olarak mahkemeye sevk edilirsiniz.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: [email protected] adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz.

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

İlginizi Çekebilir:Cep Telefonu ile Konuşma Cezası 2019

Polisin Dur İhtarına Uymama Cezası 2019,Polisin Dur İhtarına Uymama Cezası 2019 Yaptırımları,Polisin Dur İhtarına Uymama Cezası 2019 Miktarı,Polisin Dur İhtarına Uymama Cezası 2019’da Ne kadardır,

Bir cevap yazın