Polisin ceza yazdığını nasıl anlarım

Polisin ceza yazdığını nasıl anlarım ?

Polisin ceza yazdığını nasıl anlarım ? Trafik polisin veya polisin ceza yazdığını nasıl anlarım ?

Osmaniye ili Devlet Bahçeli Bulvarında aracımla biraz hız yaptım. Polis ters ters baktı.

Aceba bu polis aracımın plakasına ceza yazmış olabilir mi? A.K / Osmaniye

Trafik polisinin aracınıza ceza yazıp yazmadığını öğrenmenin en iyi ve en doğru yolu e-devlet sistemi üzerinden trafik cezasını kontrol etmeniz olacaktır.

E-devlet kullanıyorsanız e-devlet şifrenizi girerek aracınızın plakasına ceza yazılıp yazılmadığını görmeniz mümkündür.

Şu anki trafik cezaları elektronik ortamlarda; yani tabletlerden yazıldığı için; eğer ki aracınızın plakasına elektronik ortamda bir trafik cezası yazılmışsa; o gün içerisinde hatta yazıldığı dakika içerisinde e-devlet sistemine bu trafik cezası düşmektedir.

E-devlet sistemini kullanmıyorsanız aracınızın plakasına herhangi bir trafik idari para cezasına yazılıp yazılmadığını öğrenmek için trafik tescil Denetleme Şube Müdürlüğü’ne gitmeniz gerekir.

Veya yolda gördüğünüz bir trafik polisine rica ederek; aracınızın plakasına; trafik cezasının yazılıp yazılmadığını bu şekilde öğrenmeniz mümkündür.

Görevli trafik polisi veya herhangi bir polis; trafik kural ihlali işlediğinizde aracınızın plakasına ve aracınıza dikkatli bir şekilde bakıyorsa büyük ihtimalle araç plakanıza trafik cezası yazacaktır.

Bu tamamen sizin şansınıza bağlıdır. Aracınıza çok dikkatli baksa bile; araç plakanızı alsa dahi polis bu cezayı aracınıza yazmayabilir. Görevli polislerin insiyatifine kalmış bir olaydır.

Polisin ceza yazdığını nasıl anlarım
Polisin ceza yazdığını nasıl anlarım

Bir cevap yazın: