Park halindeki araca muayeneden ceza yazılır mı ?

Park halindeki araca muayeneden ceza yazılır mı ?

Park halindeki araca muayeneden ceza yazılır mı ? Aracım park halinde evimin önünde yol üzerinde nizami park halinde.

Aracımın muayenesi 4 aydır yok. Aracıma park halinde iken muayene yokluğundan trafik cezası yazılır mı ? Bülent Koç / Burdur

Polisler; evinizin önündeki, dükkanınızın önündeki, yolkenarında park halinde bulunan araçlara muayene cezası yazabilir mi ?

Yoksa; park halinde bulunan muayenesiz araçlara; araç muayene yokluğu trafik cezasını yazamaz mı sorunun cevabını yazıyoruz.

Park halinde bulunan ve muayenesi bulunmayan bir araca; görevli trafik polisleri, genel hizmet polisleri, jandarma trafk, fahri trafik müfettişleri ceza yazamaz.

Muayenesi yok; ben bu araca ceza yazarım diyemez. Tüm kolluk görevlilerinin; park halinde bulunan ve muayenesi olmayan bir araca; muayene cezası yazma yetkisi yoktur.

Park halindeki muayenesiz araçlara; kolluk kuvvetleri muayene cezası yazamaz.

Bu nedenle; aracınızın muayenesi yoksa ve aracınız park halinde ise; korkmanıza gerek yoktur.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu; park halindeki araçlara muayene cezası yazma yetkisini; kolluk görevlilerine vermemiştir.

Park halindeki araçlara yazılabilen KTK’ya ait 138 maddeyi “ Duran araca yazılabilen trafik ceza maddeleri ” isimli yazımızdan takip edebilirsiniz.

Polis; park halindeki araçlara 138 adet maddeden yazabilir. Bu maddelerin ne olduğuna yukarıdaki linkten bakabilirsiniz.

Park halindeki araca muayeneden ceza yazılır mı ?
Park halindeki araca muayeneden ceza yazılır mı ?

Bir cevap yazın