Özel Araçta Siğara İçme Cezası 2019

TRAFİK CEZALARI

Özel araçta siğara içme cezası 2019,Özel araçta siğara içme cezası yasal mı?


Özel araçta siğara içme cezası Detayları…


Ayşenur Arslan Soruyor: Özel Aracımda sigara içiyordum; trafik polisi bize arabada siğara içiyorsunuz; arabada siğara içemezsiniz diyerek; 153’er Türklirası ceza yazdı. Arabada 3 kişiydik toplam 459 Türk lirası ceza yedik. Bu ceza yasal mı? İlk defa duydum ve ilk defa şahit oldum.


Görevli trafik polisi keyfi mi ceza yazdı. Bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.


Medya Fatih Cevaplıyor :
Konu: Özel araçta siğara içme cezası
4207 Sayılı Kanun İndir

Özel araçta siğara içme cezası
Özel araçta siğara içme cezası


Öncelikle size ve arkadaşlarınıza çok geçmiş olsun. Ayşenur Arslan hanım; görevli trafik polisi keyfi olarak ceza yazmamıştır.

Görevini yaparak; size kapalı ortamda (araç da) sigara içmekten; 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkındaki Kanun’un 2/1-c maddesine göre hususi araçların sürücü koltuğu ile ticari taksiler ve tüm toplu taşıma araçların tamamında sigara içilmesi yasaktır. Hükmüne dayanarak size ve arkadaşlarınıza 153’şer TL idari yaptırım cezası yazmıştır. Özel araçta siğara içmenin 2019 Yılı için cezası 153₺’dir. Bu ceza doğrudur ve yasaldır.

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: [email protected] adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

Polisin Dur İhtarına Uymama Cezası 2019

Bir cevap yazın