Nurettin Akçay Her Evden 1 Kişi

Nurettin Akçay Her Evden 1 Kişi Dışarı Çıkabilecek

Nurettin Akçay Her Evden 1 Kişi’ye İzin Verildi.

Nurettin Akçay Her Evden 1 Kişi nin Çin Halk Cumhuriyeti’nde dışarı çıkabileceğine izin verildiği dedi.Nurettin Akçay; Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şangay Üniversitesi’nde; Çin ve Türkiye ilişkileri üzerine doktora yapıyordu.


Nurettin Akçay; Çin’in Wuhan kentinde Ortaya çıkan ve dünyanın 30’a yakın ülkesine yayılan Corona virüs salgını ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Nurettin Akçay; Çin’de her evden sadece bir kişite dışarıya çıkma izni verildiğini; sadece izin kağıdı bulunan bir kişinin dışarı çıkabileceğine dikkatleri çekti.

Çin Halk Cumhuriyeti yetkilileri coronavirüs hastalığı ile mücadele etmek için dışarı çıkma yasağı getirirken; Her eve bir tane izin kağıdı vererek; sadece bir kişinin dışarı çıkabileceğine izin verildi.


Izin kağıdı haricinde dışarı çıkan vatandaşların güvenlik kuvvetleri tarafından ağır yaptırımlara uğratıldığı; bazı Çin’lilerin ise vurulduğu iddia edilmişti.


Corona virüs salgını ile ilgili Çin Halk Cumhuriyeti’nde 1150 den fazla Çinli’nin öldüğü; 42 binden fazla orona virüs hastalığı taşıyan İnsanın olduğu ve 7000 tanesinin durumunun ciddi olduğu belirtildi.Çin Halk Cumhuriyeti’nde hayatını kaybeden insanların % 80’inin 60 yaş ve üstü insan grubundan oluştuğu; geriye kalan %20’lik kısmın ise vücut direnci düşük insanlardan oluştuğu duyuruldu.

Nurettin Akçay sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu.

” Şangay’da bundan sonra her evden sadece bir kişi dışarı çıkabilecek.
Sadece bu kartı kullanarak çıkabileceğiz.Bu gün verdiler.” Dedi.

Nurettin Akçay’a Verilen Izin Belgesi
Nurettin Akçay Her Evden 1 Kişi
Nurettin Akçay Her Evden 1 Kişi

Bir cevap yazın: