Murat Çalık Bolu
TREND KONU

Murat Çalık Bolu Tabutlu Koronavirüs Tepkisi

Murat Çalık Bolu Koronavirüs TepkisiMurat Çalık Bolu da yaşıyordu. Basına yansıyan haberlere göre; Murat Çalık isimli vatandaşımız coronavirüs tedbirlerine uymayan vatandaşlara kızarak tepki gösterisinde bulundu.

Aracın üzerine evde yaptığı kartondan tabutu bağlayarak tabutun üstüne de şu ifadeleri yazarak:” Eğer bu okunan sala senin yada bir sevdiğinin olmasını istemiyorsan evde kal”  Bolu’da sokağa çıkan vatandaşlar tepki gösterdi.


Olayı Bolu Emniyeti öğrenince; Murat Çalık isimli vatandaşın oturduğu evin önüne giderek aracı park halinde ve üzerinde tabut bağlı şekilde buldular. Araç sahibine ulaşan Bolu Trafik Şube ekipleri; yapılan eylemin kanunsuz olduğunu ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre yasak olduğunu bildirdiler.Aracın üzerindeki tabut söktürülerek; belediye otobüsü vasıtasıyla Bolu emniyetine götürülürken; Murat Çalık isimli araç sürücüsüne; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu; madde 72 ( Yüksek ses Müzik)’ten 132.00 Türk Lirası trafik cezası ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 65/1-D ( Karayolu yapısı ve kapasitesi ile trafik güvenliği bakımından tehlikeli olabilecek tarzda yükleme yapmak ) kabahatinden 275.00 Türk Lirası trafik cezası yazıldı. Toplam yazılan ceza miktarı 407.00 Türk Lirası oldu.


Ayrıca; Murat Çelik isimli vatandaşın aracı trafikten men edilerek bağlandı.

Murat Çelik İhlas Haber Ajansı muhabirlerine şu açıklamada bulundu

7’den 70’e Herkes sokaktaydı. Dikkat çekmek istedim. Herkes devletin kurallarına, yasalarına uymak zorunda. Biz uyumadık ve cezayı yedik sonucuna katlanacağız. Olumlu tepkiler aldım, bir o kadar da olumsuz tepkiler de geldi.
Benim arabam trafikten men edilecek.

1 ay sonra geri alınacak belki ama sağlık, can geri alınmayacak. Sorumsuzluğun, can kaybının telafisi yok” dedi.

Murat Çalık Bolu
Murat Çalık Bolu ( Foto Youtube İHA )

Bir cevap yazın