Motor Alkol Sınırı 2019 Detayları.


Motor Alkol Sınırını; motosiklet hayranları olarak merak ediyorsanız ve motosiklet sürerken alkol alsam aceba ne kadar ceza yerim diyorsanız bu yazımızla aklınıza takilan tüm soruları yanıtlayacağız.


Trafikte Motor sürerken alkol almanız halinde; 2019 yılı için yasal oran 50 promil midir? Hayır 50 promil değildir.Motor Alkol Sınırı 2019 Yılı için 20 Promildir.


Yani; motosiklet sürerken 20 promil alkolü geçmeniz gerekir. Eğer ki motor sürerken trafikte 21 promilli olarak yakalanırsanız; alkollü araç kullanmaktan trafik cezası yersiniz ve ehliyetinize; eğer bu ceza 1. alkol cezanız ise 6 ay, 2. alkol cezanız ise 2 yıl, 3. alkol cezanız ise Tam 5 yıl el konulur.

Motor Alkol Sınırı
Motor Alkol Sınırı21 promil alkollü olarak trafikte motosiklet kullanmanız durumunda ve Aday Sürücü iseniz ehliyetiniz tamamen iptal edilir. Yeniden ehliyet çıkarmak durumunda kalırsınız.


Aday sürücülerin kesinlikle alkol almaları yasaktır. 20 promil geçmemesi gerekir.

motosiklet sürerken en az 21 promil alkollü olmanız halinde; 2019 yılı için yiyeceğiniz ceza miktarı eğer bu ceza Birinci alkol Cezanız ise 1002 Türk Lirası olacaktır.


İkinci kez alkolden yakalanmışsanız 2019 Yılı Trafik Ceza Miktarınız 1256 Türk Lirası olacaktır.


Üçüncü kez alkollü yakalanmanız halinde ise; 2018 Türk Lirası olacaktır.
İlginizi Çekebilir:EHLİYETSİZ ARABA KULLANMA CEZASI 2019
Özetleyecek olursak; motorsikletlerde; Motor Alkol Sınırı 20 promildir. 20 Promili geçmeniz durumunda; alkollü motor kullanmış olursunuz. İlginizi Çekebilir: 2019 TRAFİK CEZALARI

Motor Alkol Sınırını geçmemeniz ümidiyle, temennisiyle ve de bir sonraki motor yazımızda tektardan görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın. Medya fatih com

İlginizi Çekebilir: Duran Motora Ceza Yazılır mı 2019

Bir cevap yazın