Mavi Başörtülü Personel

Mavi Başörtülü Personel Yasak mı

Mavi Başörtülü Personel Yasak


Mavi Jeans firmasının; başörtülü ve tesettürlü İnsanları işe almadığı iddiası ortalığı karıştırdı.

Mavi Jeans firmasına başörtülü bir bayanın iş başvurusu üzerine; Mavi Jeans’i temsil eden yetkili bir kişi:” Siz başörtülüsünüz, Mavi jeans’in politikalarına aykırı diyerek; tesettürlü bayanı tesettürlü olduğu için işe almaması sosyal medyayı karıştırdı.

Mavi Başörtülü Personel
Mavi Başörtülü PersonelTwitter’da Trend topik olan #Tesettürlü adıyla Mavi Jeans eleştirildi.MAVİ’DEN BASIN AÇIKLAMASI GELDİ


Mavi Jeans’ten basın açıklaması geldi. Açıklama şu şekilde:” Mavi’nin işe alım süreçlerinde ayrımcı uygulamalar yapıldığına yönelik kamuoyunda yer alan iddialar hakkında bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.


Öncelikle belirtmek isteriz ki mavinin böyle bir politikası yoktur. Mavi; kuruluşundan bu yana her çalışanına ve müşterisine saygılı ve eşit hareket etme ilkesi ile yönetilmektedir.

Kadınların işgücüne katılımını destekleyen bir marka olarak; tesettürlü adaylara işe alım sürecinde herhangi negatif ayrımcılık uygulama söz konusu değildir.


Mavi olarak marka anlayışımızı yansıtan samimiyet, yenilikçilik ve kalite anlayışı gibi pek çok değerde tüm çalışanlarımızın büyük katkısı olduğuna inanıyoruz.


MAVİ PAR’LAR’IN SÖZLEŞMESİNİ FESH ETTI.


Söz konusu hatalı bilgilendirme geçici istihdam süreçlerinde çalıştığımız Parlar iş destek ve Turizim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi tarafından kaynaklanmaktadır.

Mavi Başörtülü Personel
Mavi Başörtülü Personel


İlkemize tamamen aykırı olan bu uygulama nedeniyle işe alım süreçlerini yöneten Parlar iş destek ve turizm hizmetleri ticaret limited şirketi ile sözleşmesini fesh ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunmak istiyoruz.

Mavi’nin sahip olduğu değerleri ve bakış açısını yansıtmayan böyle bir konu ile ilişkilendirmekten büyük üzüntü duyuyor; Parlar iş destek ve turizm Ticaret Hizmetleri Limited Şirketi’nin kamuoyuna yaptığı açıklamayı da aşağıda paylaşmak istiyoruz açıklamasında bulundu.

Mavi#Tesettürlü adıyla yaklaşık olarak 4700 tweet atıldı.İşte atılan o tweetlerden birkaçı sizinle:


Mavi Başörtülü Personel Yasak mı
Mavi Başörtülü Personel Yasak mı
Mavi Başörtülü Personel Yasak mı
Mavi Başörtülü Personel Yasak mı

Ilginizi Çekebilir:

Aslı Enver Açıklama Yaptı

Bir cevap yazın: