Malta Vatandaşı Nasıl Olunur? Malta Kimliği ?

Malta Vatandaşı Nasıl Olunur ?

Malta‘da yaşamak isteyen vatandaşlarımız; Malta vatandaşı nasıl olunur ? sorunun cevabını aramaktalar. Malta vatandaşı olmak için yapmanız gerekenleri medyafatih.com olarak sizler için yayımlıyoruz.

Malta Nerede ?

Malta; Sicilya adasının güneyinde; güney Avrupa’nın orta Akdeniz kısmında yer alan; 3 adet büyük adadan ve 2 adet küçük adadan oluşan bir ada devletidir.

En büyük adası Malta’dır ve yüz ölçümü 237 kilometre karedir. İkinci büyük adası Gozo’dur ve Gozo adasının yüz ölçümü ise; 68 kilometre karedir. 3. Büyük adası ise; Comina’dır. Comina’nın yüz ölçümü ise; 2 kilo metre karedir.

Malta’nın başkenti; Valletta’dır. Malta’nın en büyük şehri ise; Birkirkara’dır. Malta’da Parlementer Cumhuriyet sistemi geçerlidir. Malta’nın Cumhurbaşkanı; George Vella’dır. Malta’nın başbakanı ise; Robert Abela’dır.

Malta Cumhuriyeti; 21 Eylül 1964 yılında; Birleşik Krallıktan ayrılarak; bağımsızlığını ilan etmiştir. 13 Ocak 1974’yılında ise; Cumhuriyet Sistemine geçmişler ve 13 Ocak 1974’ten beri Malta’da Cumhuriyet Sistemi uygulanmaktadır.

Malta’nın nufusu 2019 sayımına göre; 515.000 civarındadır. Ülkede kişi başı milli gelir; 43.087 dolardır.  Ülkenin resmi para birimi Euro’dur. Malta; Avrupa Birliği üyesidir.

Malta’da araç trafigi Sol’dan akmaktadır. Malta ile Türkiye arasındaki zaman farkı 2 saat 2 dakikadır. Ülkemizin saati; Malta saatine göre; 2 saat 2 dakika ileridir. Malta’nın telefon kodu ise; 0356’dır.

MALTA VATANDAŞI OLMAK İÇİN ŞARTLAR

Malta vatandaşlığına geçebilmeniz için; maddi durumunuzun çok iyi olması gerekir. Malta vatandaşlığı için şartlar şu şekildedir.

1- Ailedeki her bir birey için ( Çocuklar Dahil ) kişi başı 650.000 Euro ( Altıyüz Elli Bin ) yatırmanız gerekir.

Örneğin; Aileniz 3 kişik çekirdek bir aile ise; 650.000×3= 1.950.000 ( Bir Milyon Dokuzyüz Elli Bin Euro ) para yatırmanız gerekir.

2- Malta’da en az 350.000 Euro ( Üçyüz Elli Bin ) değeeinde; taşınmaz mülk almanız gerekir.

3- Malta devletine ait 150.000 Euro ( Yüz Elli Bin Euro ) değerinde; Malta Devlet Tahvili almanız gerekir.

Evet; malta vatandaşı olmak yukarıdaki şartları yerine getirmenize bağlıdır. Türkiye’deki insanların %90’ı için malesefki Malta vatandaşlığı bir hayal olmaktan öteye geçemez.

1 kişinin Malta vatandaşı olabilmesi için gereken toplam para ise; 1.150.000 Euro’dur. ( Bir Milyon Yüz Elli Bin Euro )

Malta vatandaşı; olduğunuzda otomatikmen AB vatandaşı da olacak ve Dünya’nın her ülkesine vizesiz gitme imkanına kavuşacaksınız.

Malta Vatandaşı Nasıl Olunur ?
Malta Vatandaşı Nasıl Olunur ?

Yorum yapın