MALİYE OKUYAN NE OLUR 2019

Maliye Okuyan Ne Olur 2019

Maliye okuyan ne olur; maliye bölümü Üniversiteye giriş sınavında Türkçe Matematik (TM) puanı ile tercih edilmekte olan bir bölümdür.

Bu bakımdan matematik bilgisi az olanların, matematiği çok iyi olmayan öğrencilerin tercih alanına girdiği için; bazı çekincemeler akla gelmektedir.


Normalde; maliye bölümü okumak isteyen birisi; çok rahat bir şekilde maliye bölümünden mezun olabilir. Çünkü; maliye bölümü derslerinin birçoğu sözel ağırlıklıdır.


Yani; toplama, çıkartma, çarpma ve bölmeyi bilen bir öğrenci; çok rahat bir şekilde maliye bölümünden mezun olabilir.


Üniversite okurken maliye sınavlarının birçoğu; klasik sınav şeklindedir. Sınavda sorulan soruların bir çoğu; yeteneğinizi ölçmek ne kadar dikkatli olduğunuzu ortaya çıkarmak amaçlıdır.

Maliye Okuyan Ne Olur 2019
Maliye Okuyan Ne Olur 2019

Peki; Maliye Okuyan Ne Olur?


Üniversitelerin 4 yıllık Maliye bölümünden mezun olmanız durumunda; muhasebeci olma ihtimaliniz daha düşük olmakla birlikte; Devlet kadrolarında B sınıfı memur olarak çalışabilir, uzman yardımcılığı, müfettiş yardımcılığı, şirketlerin maliye bürolarında, banka kadrolarında, muhasebe dairelerinde çalışabilirsiniz.


Ayrıca; uzman çavuşluk, astsubaylık, polislik, komiser yardımcılığı, zabıta memurluğu, itfaiye eri, adliye katipliginde memur olarak da çalışabilirsiniz.

En önemlisi: Mali müşavirlik sınavına girerek ve sınavı kazanarak; mali müşavir de olabilirsiniz.

TRAFİK CEZASI 51/2-A NEDİR?

Bir cevap yazın: