Köpek Şeklindeki Cin
HİKAYELER

Köpek Şeklindeki Cin Gerçek Hikayesi

Köpek Şeklindeki Cin Hikayesi Yaşanmış Gerçek Olay

Köpek şeklindeki cin hikayemiz; Osmaniye’nin Kadirli İlçesi; Kayasuyu köyünde geçmektedir. Ali Akyüz ismindeki vatandaşımız; 3 Temmuz günü; ailesine ziyafet için; 2 tane tavuk kesmişti. Evin annesi Emine hanım; bu tavukları bir tencerede haşlamış ve akşam yemeğinde güzelce yemişlerdi.

Akşam yemeğinde yenen tavuklardan; arda kalan kemikleri ise; evin avlusundaki büyük çam ağacının altına dökmüşlerdi. Tavuk ziyafetinden sonra; közde demlenmiş olan çayı da afiyetle içmişlerdi.

Ali Bey
Ali Bey

Akşamın ilerleyen saatlerinde; Ali amca ve Emine teyzenin uykusu gelmiş ve yataklarına doğru yönelmişler ve uykuya dalmışlardı.

Ali amca; geceleyin yatağından tuvalete gitmek için kalkmıştı. Evin tuvaleti; dışarıda büyük çam ağacının 2 metre yanındaydı. Ali amca kapıyı açıp; tuvalete gitmek istediğinde çam ağacının yanında siyah bir karartı görür gibi oldu. Ali amca biraz korkmuş; bu siyah cismin ne olduğunu kestirmeye çalışıyordu. Yere yavaşça eğildi ve yerden büyükçe bir taş aldı. Siyah cisme korkarak 1-2 adım daha yaklaştığında; bu cismin siyah bir köpek olduğunu gördü.

Siyah Köpek
Siyah Köpek

Köpek; Ali amcanın dökmüş olduğu tavuk kemiklerini yiyordu. Ali Amca hoşt hoşt; diye bağırdı ama; köpek, aldırış etmeden kemikleri yemeğe devam ediyordu. Ali Amca; elindeki büyükçe taşı köpeğe fırlattı. Taş; köpeğe isabet etti ve köpek inleyerek oradan uzaklaştı.

Ali amca; çok korksa da tuvaletini yapabilmişti. Ali amca; tuvaletini yaptıktan sonra yatağına uzandı ve uykuya yeniden daldığı esneda kapısının çalınması ile tekrardan uyandı.

Gece yarısı kapıyı çalan kim olabilirdi ki; Ali amca; korkarak da olsa kapıyı kim o diye açtı. Kapı da; daha önce hiç görmediği 2 kişi vardı. Ali Akyüz sen misin dediler. Evet; dedi Ali amca. Bizimle gelmen gerekiyor dediler. Ali Amca çok korkmuştu. Neden ve nereye geleceğim sizinle diye korkarak sordu.

Adamlardan uzun boylu olanı; şöyle dedi:” Sen bizim arkadaşımıza taş atmak suretiyle bacağını kırmışsın dediler. ” Ali amca; bu sözü duyunca; adeta bembeyaz kesildi ve gelenlerin kim olduğunu anlamıştı. Kapıya dayanan bu iki adam CİN’di.

Ali amca; tamam geliyorum dedi. Ali amcayı ata bindirdiler ve köyün aşasındaki barajın yanına götürdüler. Ali amca; gördükleri karşısında çok şaskındı. Cinlerden oluşturulan mahkeme kurulmuş; Ali amcayı bekliyordu.

Büyük Çam
Büyük Çam

Cin hâkim, şu soruyu sordu: ” Neden kırdın arkadaşımızın ayağını? “

Ali Amca: ” Ben Cin olduğunu bilmiyordum. Tuvalete gidecektim; kapımda siyah bir köpek gördüm. Önce; bu köpeği korkutmak ve oradan uzaklaştırmak için 2-3 defa hoşt-hoşt dedim ama; köpek hiç umursamadı. Ben de, yerden taş alıp; onu korkutmak için attım. Malesef ki taş; köpeğe isabet etti ve canını istemeyerek yaktım. Dedi.”

Mahkeme hakimi; köpek şekline giren Cin’e de şu soruyu sordu: Bu anlatılanlar doğru mu ?

Cin Köpek: Evet efendim doğrudur. Taş atmadan önce; bu adam 2-3 defa hoşt diye bağırdı ama ben umursamadım. dedi.

Cin heyeti; Ali amcayı haklı buldu ve ceza vermedi. Ali amcayı; yine ata bindirdiler ve evine bıraktılar.

At Üzerinde Yolculuk
At Üzerinde Yolculuk

Ali amcayı yargılayan cinler; Allah’tan ki müslüman cinlermiş. Adil ve hakkaniyete uygun davranmışlar.

Olay; tamamen yaşanmış ve gerçek bir olaydır. İnanılması zor da olsa yaşanmıştır.

Geceleyin veya gündüzleyin olsun; hiç bir hayvana taş, sopa vb. şeylerle şiddet uygulamamak gerekir.

Cinler’de Allah cc’nün yarattığı varlıklardır ve bu dünyayı paylaşmak zorundayız. Cinlere saygı duymak ve saygı göstermek insan olmanın bir gereğidir.
Gönderen: Ali Akyüz / Osmaniye/Kadirli

Sitemize; yaşadığınız hikayeyi göndermek için medyafatih@hotmail.com adresine e-mail atabilirsiniz.

Bir cevap yazın