KIŞ LASTİĞİ TARİHİ VE KULLANIMI


Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın şehirlerarası karayollarında seyreden yük ve yolcu taşımacılığı faaliyetinde kullanılan araçlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan 4 aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur.


KIŞ LASTİĞİ TARİHİ VE KULLANIMI


Şehir içi kış lastiği uygulaması ile ilgili hususlar ortalama sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve uygulanır.

Kış lastiği üzerinde M+S işareti veya kar tanesi snowflake işareti bulunan ve 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yol tutuşunu arttırmak amacıyla bileşimi özel olarak belirlenmiş ve sırt düzeyinde özel olarak tasarlanmış desenleri bulunan lastik türüdür.

Sadece buzlu zeminlerde kullanılabilen çivili lastiklerde kış lastiği yerine geçer.

KIŞ LASTİĞİ TARİHİ VE KULLANIMI

KIŞ LASTİĞİ TARİHİ VE KULLANIMI
KIŞ LASTİĞİ TARİHİ VE KULLANIMI


Trafik güvenliği ile can ve mal emniyetini sağlanabilmesi için aracınızın teknik yapısını ve mevsim koşullarına göre doğru lastik kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz.İlginizi Çekebilir:Cep Telefonu ile Konuşma Cezası 2019

Bir cevap yazın