Kamyon Giremez Cezası 2019′ Da Nekadardır? Kamyon Giremez Cezası Miktarı Nedir? Kamyon Giremez Cezası İptal Edilir mi? Vb….Kamyon Giremez Cezasının Detayları…Kamyonlar şehir içi trafiği engellemesi ve trafiği tehlikeye düşürmesi bakımından; günün belirli saatlerinde yasaklanmıştır.


Yani; o ilin belediye encümeni trafik Komisyonu tarafından alınan kararla illere göre değişmekle birlikte; belli saatler içerisinde kamyonların şehir merkezine girmeleri, şehir merkezinde dolaşmaları yasaktır.

Kamyonlar; ancak izin alınması halinde şehir merkezine girebilirler. Gerekli izni ise; trafik tescil ve denetleme şube müdürlüğü vermektedir.

İzin belgesi almadan bir kamyonun şehir merkezine girmesinin 2019 yılındaki trafik idari yaptırım ceza tutarı ne kadardır?

Kamyon Giremez Cezası Hangi Maddeden Yazılır?


Kamyon Girişi Yasak Cezası 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde; 47/1C ve 47/1D’nin herhangi birinden yazılır.

Kamyon Giremez Cezası
Kamyon Giremez Cezası


47/1C: Trafik İşaret Levhalarına, Trafik işareterine ve belirtilen hususlara uymama cezasıdır.47/1D:Trafik Güvenligi ve Düzeni İle Ilgili olan ve yönetmelikte gösterililen diğer yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymama cezasıdır.Peki; Kamyon Yasak Cezasının 2019 Yılı Ceza Miktarı Ne Kadardır?


Kamyon Girişi Yasak Cezasının 2019 Yılı Ceza Miktarı 108 Türk Lirasıdır.

Kamyon Yasak Cezasının Erken Ödeme Miktarı Ne Kadardır?Kamyon Yasak Cezasının Erken Ödeme Miktarı 81 Türk Lirasıdır.

Erken ödeme indiriminden faydalanmanız için; bu cezanın size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde öderseniz; bu ceza miktarı %25 indirime giderek 81 Türk Lirasına düşer.


Kamyon Yasak Cezasının 2019 Yılı Ceza Puanı Nedir?


Kamyon yasak Cezasının 2019 Yılı Ceza Puanı 20 Puandır.Kamyon Giremez Cezasında Aracım Bağlanırmı?


Kamyon yasak aracınız bağlanmaz. Evraklarınız iptal edilmez. Evraklarınıza elkonulmaz.

Kamyon Yasak Cezasını Nereye Ödeyebilirim?


47/1C cezasını bankalara, banların ATM’lerinden, bankaların mobil şubelerinden, bankaların internet şubelerinden,PTT şubelerinden, vergi dairelerinden, vergi dairesinin online ödeme sayfasından ve E- devlet üzerinden ödeyebilirsiniz.


Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

İlginizi Çekebilir:Alkolmetre Üflememe Cezası İtiraz Dilekçesi 2019

Bir cevap yazın