Kağıthane sadabad öğrenci yurdu yıkımı

Kağıthane Sadabad Öğrenci Yurdu Yıkımı

Kağıthane Sadabad Öğrenci Yurdu Yıkımı Detayları


Kağıthane’de bir Öğrenci Yurduna ait olan yurt binası Sabah saatlerinde belediye ekiplerince yıkıldı. Bu yıkım kayıtlara Kağıthane sadabad öğrenci yurdu yıkımı olarak geçti.

Kağıthane sadabad öğrenci yurdu yıkımı
sadabad öğrenci yurdu yıkımı


Kağıthane sadabad öğrenci yurdu yıkımında Gerginlik


Dini bir gruba ait olan 5 katlı öğrenci yurdunun yıkım kararı gerginliğe sebep oldu. Yurdun yıkılması esnasında dini gruba ait cemaat polisi taşladı ve polis biber gazı kullanmak zorunda kaldı.

Dini cemaatlerin; devletin resmi kurumlarına karşı bu şekilde saldırıda bulunması; İslam dinine verilen en büyük zararlardan bir tanesidir. Dini takılan bu grupların gerçek yüzlerini bu şekilde görmüş bulunuyoruz.


Kağıthane sadabad öğrenci yurdu yıkımı Süleymancıların mı?


Kağıthane’deki Sadabat öğrenci yurdunun Süleymancılar olarak bilinen gruba yakın olduğu iddia edildi. Süleymancılara yakın olan bu yurdun yurt binası yıkımı esnasında polise taş atılması; polise zorluk çıkarılması, ibretlik bir durumdur.

Kağıthane sadabad öğrenci yurdu yıkımı
Kağıthane sadabat öğrenci yurdu yıkımı


Polis biber gazıyla grubu uzaklaştırmak durumunda kaldı. Halbuki islam dinini yasadığını iddaa eden bu gurubun; Buyrun memur bey, binamızı yıkayabilirsiniz, devletimizin almış olduğu resmi bir yıkım kararı var. Buyurun görevinizi yapın demesi gerekirken; taş atması polise zorluk çıkarması, şaşılacak bir durum.


Kağıthane Belediyesi Sadabad Öğrenci Yurduna yıkım kararı alınmasındaki etkenin Depreme dayanıklı olmadığının tespit edilmesi olduğunu açıkladı.

Kağıthane sadabad öğrenci yurdu yıkımı
Kağıthane sadabad öğrenci yurdu yıkımı

İlginizi Çekebilir: Gülse Birsel Kovuldu

Bir cevap yazın: