İzmir Alevi Defol

İzmir Alevi Defol İğrençliğiİzmir Alevi Defol Yazısı

İzmir’de Alevi bir vatandaşımızın kapısına Defol Alevi yazısı yazılarak; kapısına çarpı işareti konularak ve evink işaretleyerek Alevi yurttaşımıza gözdağı verdiler.

İzmir Alevi Defol Iğrençliğiİzmir Alevi Defol Yazısı


Olay İzmir’in Gaziemir ilçesi; yeşil Mahallesi’nde gerçekleşti. Gece gayrimuayyen bir saatte; Alevi vatandaşımızın evine gelen bir veya birden fazla çakal sürüsü Alevi yurttaşımızın ev duvarına :”Defol Alevi” yazarak; evinin kapısına da çarpı işareti koyarak; alevi vatandaşımız psikolojik baskıya maruz bırakıldı.

İzmir Alevi Defol Iğrençliğiİzmir Alevi Defol YazısıBayram Şenal; isimli Alevi kökenli vatandaşımız; sabah olduğunda ev avlusundaki köpeğinin mamasını vermek için avluya çıktığında; “Defol Alevi” yazısını gördüğünü ve kapısının işaretlenmiş olduğunun farkına vardı.

Bayram Şenal durumu fark ettikten sonra 155 polis imdat hattını arayarak; duvarına yazı yazan şahıslardan şikayetçi olmak için polisleri çağırdı.

Olay yerine gelen polis ekipleri; ev avlusunda ve kapısındaki işaretleri inceleyip; fotoğrafladıktan sonra; Bayram Şenal’a:” Bu yazıları yazanın sarhoş ya da çocukların yazmış olabileceğini söylediklerini ifade etti.

İzmir Alevi Defol
İzmir Alevi Defol- İzmir Alevi Defol İğrençliği


Bayram Şenal’ın Oğlu olan; Eren Şenal; polislerin dediği söze inanmadığını ev duvarına” Defol Alevi “yazanların çocuk veya sarhoş olabileceğini inanmadığını belirtti.

Eren Şenal Şöyle devam etti:” Daha önce de biz Alevilerin camları işaretleniyordu. Hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. Biz Aleviler barıştan yanayız. Bu yaptıkları bizi yıldırma ve baktırma operasyonudur. Olayın takipçisi olacağız. Yılmayacağız açıklamasında bulundu.

İzmir Alevi Defol İğrençliği ( ???Medya Fatih olarak; Bizlerde Alevi yurttaşlarımıza yapılan bu iğrençliği şiddetle kınıyor; Alevi yurttaşlarımızı sevdiğimizi, onlara çok saygı duyduğunuzu, canciğer bir olduğunuzu buradan haykırıyorum)


Bayram Şenal; 25 yıldır bu mahallede oturuyoruz. Hiçbir yurttaşımızla en ufak bir husumetimiz olmadı dedi.

Gaziemir belediye başkanı ile bundan 1,5 ay önce tartıştıklarını ve Gaziemir belediye başkanının:” Elimde olsa evinizi yıktırırım açıklamasında bulunduğunu ifade eden Bayram Şenal; şüphelendiği kişileri polislere bildirdi.

Dün Gece saatlerinde bu olay yaşandıktan sonra olay sosyal medyada şu şekilde lanse edildi.

İzmir Alevi Defol İğrençliği ( ???Medya Fatih olarak; Bizlerde Alevi yurttaşlarımıza yapılan bu iğrençliği şiddetle kınıyor; Alevi yurttaşlarımızı sevdiğimizi, onlara çok saygı duyduğunuzu, canciğer bir olduğunuzu buradan haykırıyorum)

#ALEVIYİM TWEETLERİ

#Aleviyim Twitter’da aleviyim başlığı açıldı ve Medya Fatih olarak; Alevi yurttaşlarımızın ya da Alevilere destek veren yurttaşlarımızın tivitleri şu şekilde:


Munzurlu62:

Medet senden Ya Ali ‼️ yek Ali ‼️tek Ali ‼️can Ali ‼️Yar Ali‼️Ya Ali ‼️ Şah Ali bütün düsmanlara inat adin andimizdir ne mutlu bana #Aleviyim hep #Alevi kalacagim✌️✌️? https://t.co/rW0DUiAGM5


T.CKemalBildiş:


#Aleviyim

Bir gözüm Türk’ün diğeri Kürt’ün.Onlar benim iki gözüm
Alevi si Sünni si kalbimde bütün. Onlar da benim özüm

Anlayana yeter bu sözüm. https://t.co/5fIZ17Lh7q


Deniz Bircan Tören:


Biz zaten özümüzü inkar etmiyoruz. Kapılarımızı çizme ize gerek yok ✊#Aleviyim https://t.co/ckqG1onBnB

İzmir Alevi Defol
İzmir Alevi Defol- İzmir Alevi Defol İğrençliği (???Medya Fatih olarak; Bizlerde Alevi yurttaşlarımıza yapılan bu iğrençliği şiddetle kınıyor; Alevi yurttaşlarımızı sevdiğimizi, onlara çok saygı duyduğunuzu, canciğer bir olduğunuzu buradan haykırıyorum.)


Tin:


Kapımızı işaretlemenize gerek yok. Biz zaten kendimiz işaretliyoruz..
#Aleviyim https://t.co/o9pAC3S3vc


Ahmet Duran Hergün:


#Aleviyim

Komplocu lobi iş başında, bu konu daha önce denendi birşey çıkmaz.
Lütfen gaza gelmeyin… https://t.co/foM2qIAcOU


Muhaliffirida:

Biz defolmuyoruz sen buyur evimize gel de insanlık öğren . #Aleviyim https://t.co/qG5DUovvyl


Şeyda:


Alevi değilim ama alevileri hep sevmişimdir #Aleviyim https://t.co/rZXeZrPf6E


Onur Pınar:

İzmir Alevi Defol
İzmir Alevi Defol- İzmir Alevi Defol İğrençliği( ???Medya Fatih olarak; Bizlerde Alevi yurttaşlarımıza yapılan bu iğrençliği şiddetle kınıyor; Alevi yurttaşlarımızı sevdiğimizi, onlara çok saygı duyduğunuzu, canciğer bir olduğunuzu buradan haykırıyorum.)


İşaretlediğiniz evlere gelin bir çay içinde İnsalık Görün? #Aleviyim https://t.co/YrKIVZNty5


Hfz Enes:

Yahudi cenazesi geçerken ayağa kalkan Hz.Muhammed’e
sahabe O kişi ‘Yahudi’dir diyor

Peygamber efendimizde:Ama insan değil mi? diye cevap vermiş.
Ben Kürdüm, Tūrkūm Sünniyim, #Aleviyim her şeyden önce insanim..Nerde bir ezilmiş varsa oyum..
https://t.co/c8Vj66fSRN


???Medya Fatih olarak; Bizlerde Alevi yurttaşlarımıza yapılan bu iğrençliği şiddetle kınıyor; Alevi yurttaşlarımızı sevdiğimizi, onlara çok saygı duyduğunuzu, canciğer bir olduğunuzu buradan haykırıyorum.???

Bu yazımızda ” İzmir Alevi Defol Yazısı” iğrençliğini yazdık

İlginizi Çekebilir: Selin Ciğerci; Gökhan Çıra’nın Ayak Parmaklarını Öptü

Bir cevap yazın