İron Lung Demir Ciğer

İron Lung Demir Ciğer Covid-19 Tedavisi

TREND KONU

İron Lung Demir Ciğer Umut Oldu

İron Lung Demir Ciğer tedavi yöntemi Covid-19 vakalarının iyileşmesinde kullanılabilecek.


İron Lung yöntemini; İngiltere akıllara getirdi ve bu yöntemi geliştirme çalışmalarına başladı. İron Lung cihazını geliştirme çalışmalarına; Stephen Hawking’in ailesi de büyük destek veriyor.
Bildiğiniz üzere Stephen Hawking de Solunum cihazına bağlı olarak bir süre yaşamıştı. Stephen Hawking’in ailesi; solunum destek cihazına büyük katkı sağlayacak.

Demir Ciğer Cihazı Mantalitesi

Demir ciğer İron Lung cihazına benzer bir cihaz ilk olarak 20 yüzyılda çocuk felcine karşı geliştirilmiş ve kullanılmıştı. 20. yüzyılda çocuk felcine karşı kullanılan bu cihaz; günümüzde geliştirildi ve seri üretime geçmeyi bekliyor.

Marshall Havacılık ve Savunma Grubu ile Warwick Üniversitesi’nin ortak geliştirdiği prototipin; yoğun bakım hastalarında kullanılan Solunum cihazına bağlı ve uyutularak tedavi yöntemini tamamen ortadan kaldıracağı ve yoğun bakımdaki hastaların gıda takviyesi ile destek görebileceği açıklandı.


Günümüzde kullanılan yoğun bakım ünitelerinde hastalar tamamen uyutulmakta ve gıda ile beslenmeleri mümkün olmamaktaydı.

Demir ciğer cihazının geliştirilmesi ile hastalar uyutulmadan ve gıda ile de fiziki olarak beslenerek; daha güçlü bir bünye ile bu hastalıkla mücadele edebilecek.


Marshall havacılık ve savunma grubu ile Warwick Üniversitesi tarafından geliştirilen cihaz ilk olarak tıbbi hastanelerde kullanılacak cihazın başarılı olması halinde; haftada 5000 adet Demir ciğer cihazı üretilecek. Demir Ciğer cihazı seri üretimle tüm dünyaya yetecek sayıya getirilip; insanların hizmetine sokulacağı öğrenildi.

İron Lung Demir Ciğer
İron Lung Demir Ciğer

Bir cevap yazın