İBB Dezenfektan İhalesi Yuuhh Bee Dedirtti.

İBB Dezenfektan İhalesi Yuuhh Bee Dedirtti.

İBB Dezenfektan İhalesi HaberimizİBB Dezenfektan İhalesi; Twitter’da Trend topic oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem imamoğlu’nun yönettiği İstanbul Büyükşehir Belediyenin dezenfektan ihalesi şaşırttı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin dezenfektan vurgunu iddiasını Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı; Yavuz Selim Tuncer gündeme getirdi.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Tuncer sosyal medya hesabından yapmış olduğu ihale fotoğraflı paylaşımına şu yorumu yazdı: “

İBB DEZENFEKTAN İHALE BELGESİ


İBB,İzmir menşeli bir firmadan “Dezenfektan” alımı yaptı.


Litresi 73 ₺’den 15 bin litre dezenfektan alımına 1 milyon 100 bin ₺’ye alım yapıyor.

Biz ÜMRANİYE BELEDİYESİ olarak İstanbul Gürpınar İMKB meslek lisesinden litresi 15 ₺’den 4000 lt alarak 60.000 ₺ ödüyoruz.” Dedi.

https://twitter.com/yselimtuncer/status/1246506750418837505?s=19Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Tuncer’in bu iddiası sonrasında Twitter adeta karıştı.İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu; Kamu İhale Kanununda bulunan özel Bir maddeyi bu tarz ihaleler için kullanıyor ve direkmen, ihale yapmadan, istediği bir firmayla pazarlık usulü mal veya hizmet alabiliyor. Bu madde ise 21. maddenin (b) bendi. ( Doğal Afetler, Salgın Hastalıklar vb..)


Medya Fatih olarak piyasadaki dezenfektan fiyatlarına sizler için Araştırdık. İşte O fiyatlardan bazıları:

Klinikten DEZİNFEX DEZENFEKTAN 20 LİTRE, ROYAL İLAÇ GÜVENCESİYLE

239,99 TL ( Litresi 12 TL’ye bile geliyor)

Konsantre Dezenfektan 5 kg Dezinfex Alkali Bakteri Virüs Etkili

Fiyat: 79.90 ( Litresi 16 TL’ye Geliyor )

Yani; İstanbul Büyükşehir Belediyesinin dezenfektan alımı için İzmirli bir firma ile pazarlık yapmasına hiç gerek yok . N11.com, gittigidiyor.com gibi alışveriş sitelerine girip; 5 litrelik dezenfektan bile alsalardı, %350 kârı olacaktı. Maalesef pazarlık yaptığı halde; dezenfaktan’ın litresini 73 TL gibi bir fiyata almaları akıl kârı değil. Nasıl bir akıl yönetiyor İBB’yi gelin siz düşünün?

İBB Dezenfektan İhalesi
İBB Dezenfektan İhalesi

Bir cevap yazın