Hilal Kaplan Trump

Hilal Kaplan Trump Olayı


(14. 11.2019 Hilal Kaplan Trump) Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump görüşmesi sırasında çok değişik bir atmosfer oldu. Amerika başkanı Trump; sadece toplantıya dost canlısı gazetecilerin alınacağını söylemesi üzerine Erdoğan’dan bir tane dost canlısı gazeteci seçmesini istedi. Erdoğan bunun üzerine dost canlısı gazeteci olarak Hilal Kaplan’ı seçerek; Hilal Kaplan ile toplantıya girdi.

Hilal Kaplan Trump
Hilal Kaplan TrumpAmerika Başbakanı Trump Hilal kaplana gazeteci olduğunuzdan emin misiniz ? diye sorunca Hilal Kaplan afalladı.


Erdoğan -Trump görüşmesi sırasında; Hilal Kaplan Trump’a bir sonu soru yöneltti .


Trump; biraz bekledi. Hilal Kaplan Erdoğan’a soru sormayınca gazeteci olduğundan emin misin diye sordu? Bu soruya çok şaşıran Hilal Kaplan ne yapacağını bilemedi ve Erdoğan olayı gülümseyerek geçiştirdi.

Donald Trump; sen gazeteci değil misin? Türkiye’nin iyiliğini istemiyor musun diye Hilal kaplana göndermede bulundu.


Donald Trump; kendisine sorulan sorulan sorunun aynısını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da sorulmasını isteyince; Hilal Kaplan bu soruya cesaret edemediğin den afallayıp; apışıp kaldı. Donald Trump; gazeteci olduğunu iddia eden Hilal Kaplan’a söylediği bu lafı bilezik gibi deyimini akıllara getirdi.Donald Trump; Türk basınının hâline göndermede bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan- Donald Trupm GörüşmesiBu olay kayıtlara” Hilal Kaplan Trump” Olayı olarak girdi. Amerika başkanı Trump Türk medyasının içler acısı haline vurgu yaptı ama gülümseyerek bu olay geçiştirildi.İlginizi Çekebilir:Ertan Saban Bonuz Girişimi

Bir cevap yazın