Harun Sarıfakıoğulları Şehit ve Gazi’lerimizi Bayramda Unutmadı.

Harun Sarıfakıoğulları Şehit ve Gazi’lerimizi Bayramda Unutmadı.

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ve eşi Uzman Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları her bayram olduğu gibi bu bayramda şehit  ve gazi ailelerini unutmadı.  


 

Sayın Valimiz; ilk olarak  02.10.2016 tarihinde Suriye topraklarından atıldıktan sonra Kilis’e düşen  roketlerin birinin imhası sırasında şehit olan ilimiz Tirebolu nüfusuna kayıtlı 38 yaşındaki Bomba İmha Uzmanı Polis Memuru Murat Mimiroğlu’nun ilimiz merkez Hacı Hüseyin Mahallesinde oturan anne-babasına bayram ziyaretinde bulunan Vali Sarıfakıoğulları ve eşi  Uzman Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, şehit ailesinin bayramlarını tebrik ederek; istek ve arzularını dinledi. HARUN SARIFAKIOĞULLARI:” ŞEHİT AİLELERİ BİZİM EMANETİMİZDİR.”Şehit ailelerinin bir emanet olduğunu belirten Vali Sarıfakıoğulları,  devletin şehit ailelerin daima yanında olduğunu, şehitlerimizin ailelerinin hepimizin kalbinde özel bir yere sahip olduğunu belirterek bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman onların yanında olmaya devam edileceğini söyledi.  

 Daha sonra Tunceli’de kent merkezine sızan Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) mensup terörestlerce, 09.09.2015 tarihinde Cumhuriyet Mahallesi’nde polis lojmanlarının güvenlik noktasına roketatar ve uzun namlulu silahlarla yaptığı saldırı da yaralanan Gazi Sefa Arı ve ailesine bayram ziyaretinde bulunan Vali Sarıfakıoğulları ve eşi Uzman Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları  ailenin bayramlarını tebrik ederek bir süre sohbet etti.  Pandemi şartlarından dolayı kısa süren her iki ziyaretde de şehit ailesi Mustafa-Fatma Mimiroğlu ve Gazi Sefa Arı ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, bayramda kendilerini yalnız bırakmayan Vali Sarıfakıoğulları ve eşi Uzman Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları’na nazik ziyaretleri için  teşekkür ettiler.


Harun Sarıfakıoğulları Şehit ve Gazi'lerimizi Bayramda Unutmadı.
Harun Sarıfakıoğulları Şehit ve Gazi’lerimizi Bayramda Unutmadı.

Bir cevap yazın