Gürültü Yapmanın Cezası 2019

Gürültü yapmanın cezası 2019’da ne kadardır? Gürültü yapmanın cezası kaç Türk lirasıdır? Gürültü yapmanın cezası yüksekmidir? Gürültü yapmanın cezası ucuz mudur?Mahallede arkadaşlarınızla oturup eğleniyorsunuz, bağırıyorsunuz, çağırıyorsunuz veya alem yapıyorsunuz.


Çevredeki vatandaşlar bu durumdan rahatsız olup; 155 polis imdat hattını arayıp, sizi şikayet ettiğinde; sizin yanınıza gelen görevli polis ekibi; sizleri gerek bulunduğunuz yerde, gerekse ekip otosuna alıp devlet hastanesinden de adli raporunuzu alarak; yasal işlemi uygularsa; 2019 yılın da ne kadar gürültü yapma cezası ile karşı karşıya kalacaksınız?


Bu konuyu aydınlığa kavuşturacağız.


Gürültü yapmanın ceza kanunu hangi kanundur?Gürültü yapan kişilere; 5326 sayılı kabahatler Kanunu madde 36’dan size idari işlem yapılır.


Gürültü yapmanın 2019 yılını ceza miktarı ne kadardır ?

Gürültü Yapmanın Cezası 2019
Gürültü Yapmanın Cezası 2019


Gürültü yapmanın 2019 yılı idari yaptırım para cezası miktarı 153 Türk lirasıdır.


Bu ceza miktarı 2018 yılında 124 Türk lirasıydı.

Devletimiz; 29 Türk Lirası kadar bir zammı; siz değerli ziyaretçimize uygun gördü.Gürültü yapma cezasını erken ödeme imkanı var mı?
Kabahatler kanunu çerçevesinde size yazılan gürültü yapma cezası bu cezanın size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde öderseniz bu ceza 1/4 oranında indirime giderek 114.75 Türk lirasına düşer erken ödemeniz avantajınızadır.Bu devirde; Kim, kime 38 Türk Lirası kadar indirim yapar ki? O bakımdan; % 25 indirim güzel bir indirimdir.
Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları:

 47-1A Trafik Cezası Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz İlginizi Çekebilir:Açık Alanda Alkol Cezası 2019’da Ne Kadardır? Açık Alanda Alkol Cezası 2019 Yaptırımları Nelerdir?Bir cevap yazın