Giresun’da Trafik Haftası coşkuyla kutlandı

Giresun’da Trafik Haftası coşkuyla kutlandı

Giresun’da Trafik Haftası coşkuyla kutlandı

  Her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü; ”  Karayolu Trafik Güvenliği Günü ” olarak kutlanmaktadır.

Karayolu Trafik Güvenliği Günü’nü takip eden hafta ise; Trafik Haftası’dır.

12/05/2022 tarihli Giresun ilimizdeki Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası; Gazi Caddesi Depboy mevkiinden başlayarak; Gazi caddesini takip ederek; Belediye Meydanında son buldu.

Trafik Haftası kortejine; Trafik polisleri, öğrenciler, belediye zabıtası, belediye bandosu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Meydanında saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam eden Trafik Haftası programına; Giresun Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Muhammet Arışan, Giresun İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Giresun İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nun yani sıra; öğrenciler ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Giresun Belediye Meydanı’ndaki törende; trafik güvenliği ve trafik kurallarına uymanın önemini belirten konuşma yapıldı.

Konuşmaların ardından; yılın trafik polisi, yılın jandarması, yılın şöforlerine ödülleri ve başarı belgeleri takdim edildi.

Belediye meydanına kurulan, trafik parkurunda; çocuklara akülü arabalarla gerçekçi trafik deneyimi yaşatıldı.

Akülü arabalara binen çocuklar hem sevindirildi; hem de trafik kuralları hakkında uygulamalı olarak eğitildi.

Törene katılan vatandaşlar: ” Uygulamalı trafik parkurunun çocuklar için; trafik kurallarının öğretilmesi bakımından çok faydalı olduğunu belirtiler. “

Giresun'da Trafik Haftası coşkuyla kutlandı
Giresun’da Trafik Haftası coşkuyla kutlandı

Bir cevap yazın